Kirdzik
Technika leśna

Śledź las z orbity

Dodano: 22.12.2022

Irlandzka firma Treemetrics opracowała nowy system zarządzania lasami w oparciu o dane satelitarne.

 

Nowoczesna platorma Treemetrics oferuje firmom związanym z lasami możliwość monitorowania drzewostanów przy pomocy zdjęć satelitarnych o wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo, system jest wyposażony w oprogramowanie analityczne, dzięki któremu można śledzić zmiany w biomasie, zadrzewieniu i innych istotnych parametrach lasu. Wszystko oczywiście opatrzone przyjaznym dla użytkownika interfejsem z narzędziami do mapowana, które pomogą zwizualizować i analizować informacje.

 

"Wprowadzamy nowe rozwiązanie, reprezentujące duży postęp w sposobie w jaki profesjonaliści i właściciele lasów mogą prowadzić pomiary. Dostęp do danych satelitarnych na żywo i możliwość zaawansowanej analizy pozwala na dokładną kalkulację" - mówił CEO Treemetrics, Enda Keane.

 

Rozwiązanie jest elastyczne na tyle, by dało się monitorować lasy o rozmaitych wielkościach i stopniu złożoności. Jest też kompatybilne z wieloma istniejącymi sprzętami i systemami zarządzania, dzięki czemu można łatwo integrować dane.

 

W listopadzie tego roku Treemetrics wytypowano do współpracy w projekcie Unii Europejskiej, który ma za zadanie lepsze monitorowanie lasów na naszym kontynencie.

 

Fot. Treemetrics

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE