FPK JG
Przetargi w LP

Zule nie pozyskają?

Dodano: 28.02.2022

„Lasy Państwowe nie doszacowały kosztów pozyskania drewna. Przetargi na usługi leśne pokazały, że skończyły się czasy firm teczkowych. Nikt nie będzie pracował i narażał zdrowia przy wyrębach za grosze”.

 

 

Tak czytamy w odredakcyjnym wstępie do artykułu w najnowszym wydaniu czasopisma „Przemysł Drzewny. Research&Development” (numer 1/2022).
Artykuł nosi tytuł: „Zule nie podejmą się pozyskania drewna w niektórych nadleśnictwach”.

 

Gazeta publikuje wywiad z Wojciechem Wójtowiczem, prezesem Polskiego Związku Pracodawców Leśnych i jednocześnie przedsiębiorcą prowadzącym zula.
Redakcja pisze dalej: „Nawet co dziesiąty kubik z ponad 40 mln zaplanowanych do pozyskania może pozostać w tym roku w lesie na pniu”.

 

Dlaczego?

Odpowiedź znajdujemy w kolejnym zdaniu: „Do branży usług leśnych (ZUL – Zakład Usług Leśnych) wkroczył etap profesjonalizacji – szacunku do pracy fachowców wyposażonych w odpowiedni sprzęt, mających doświadczenie, które pozwala pozyskać drewno bez uszkodzeń cennego surowca i bez szkód dla lasu, na obszarze którego działa ZUL”.

 

Niestety, tej profesjonalizacji nie doceniają Lasy Państwowe, które jak czytamy w tekście, „nie doszacowały kosztów pozyskania drewna”. Jak pisze redakcja: „Etap profesjonalizacji dotyczy jednak tylko samych przedsiębiorców, świadomych swoich atutów”.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE