oleje Klimowicz Neste
Przetargi w LP

Stoi ponad 50 leśnictw

Dodano: 27.04.2023

 W połowie kwietnia br. trwały w całej Polsce przetargi na prace leśne w co najmniej 50 leśnictwach.

 

To tylko te postępowania, w których w tym momencie można było składać oferty. Na pewno jest sporo takich, które akurat się skończyły bez wyłonienia oferenta, i jeszcze nie ogłoszono kolejnych. Więc leśnictw bez obsady jest więcej.

 

W tych leśnictwach prace powinny być wykonywane od stycznia, tymczasem w połowie kwietnia nadleśnictwa ciągle szukały wykonawców. W niektórych nadleśnictwach były już siódme postępowania przetargowe!

 

Nadleśnictwo Gołdap (RDLP Białystok), otwarło siódmy przetarg. Do wzięcia jedno leśnictwo rozbite na - UWAGA - pięć pakietów! Jakie to pakiety? 1. użytki rębne, cięcia przygodne i hodowla lasu, 2. użytki przedrębne, 3. CW, CP, KOSZ, 4. zagospodarowanie i ochrona, 5. zagospodarowanie lasu oddz. 233b. Tak: osobny pakiet na zagospodarowanie w jednym oddziale.

 

Nadleśnictwo Krościenko (RDLP Kraków): na wykonawców czekają tu trzy leśnictwa, a każde z nich rozbite na dwa lub nawet trzy pakiety.

 

Nadleśnictwo Złoty Potok (RDLP Katowice): do wzięcia cztery leśnictwa, każde rozbite na dwa pakiety: pozyskanie i zagospodarowanie.

 

50 leśnictw w skali kraju (429 nadleśnictw, a w każdym średnio kilkanaście leśnictw) to może niewiele. Ale trend pokazujący coraz większy brak wykonawców prac leśnych jest niepokojący.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE