FPK JG
Ograniczenia cięć

Spotkanie PZPL w Ołtarzewie

Dodano: 12.02.2024

10 lutego 2024 roku odbyło się zebranie PZPL w związku z wprowadzeniem ograniczeń cięć przez MKiŚ.

 

 

 

Na zebranie Polskiego Związku Pracodawców Leśnych 10 lutego w Ołtarzewie pod Warszawą mógł przyjść każdy. Głównym tematem były ograniczenia cięć wprowadzone przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

 

W zebraniu, poza członkami PZPL, wzięli udział przedsiębiorcy nienależący do Związku, w tym także zulowcy z Podlasia i Podkarpacia, rejonów najbardziej dotkniętych decyzją MKiŚ.

 

Spotkanie obfitowało w wartościowe treści: o działaniach Polskiego Związku Pracodawców Leśnych opowiadał Rafał Jajor, dyrektor biura PZPL, a na temat możliwości podejmowania przez zulowców kroków prawnych, wynikających z niezrealizowania umów zawartych przez nich z nadleśnictwami omówił mecenas Łukasz Bąk. Odpowiadał też na szczegółowe pytania padające z sali.

 

Prezes PZPL Wojciech Wójtowicz podzielił się informacjami ze spotkania z kierownictwem Lasów Państwowych i wiceministrem Mikołajem Dorożałą oraz z posiedzenia sejmowej Komisji Ochrony Środowiska..

 

W dyskusji padały różne głosy, zarówno takie rekomendujące twarde protesty przeciwko decyzji ministerstwa i walkę o cofnięcie tej decyzji, jak i mówiące o podjęciu rozmów z działaczami ekologicznymi czy sugerujące podjęcie starań o rekompensaty czy odszkodowania dla poszkodowanych zuli.

 

Obecni na sali przedsiębiorcy z Podkarpacia poinformowali o organizowanym przez nich proteście 16 lutego. Członkowie Polskiego Związku Pracodawców Leśnych zadeklarowali włączenie się w ten protest.

 

 

Źródło: zpzl.org.pl

Fot.: pzpl.org.pl

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE