FPK JG
Ograniczenia cięć

Podkarpacie się buntuje

Dodano: 23.01.2024

- To nasze być albo nie być! - W Birczy odbyło się spotkanie zuli i drzewiarzy w sprawie ograniczenia cięć.

 

Wczoraj (22 stycznia 2024 roku) odbyło się spotkanie przedstawicieli zuli i drzewiarzy z okolic Birczy w sprawie decyzji ministry klimatu i środowiska o ograniczeniu cięć. 

 

"Czy normalną sytuacją jest to, że dowiadujemy się o utracie możliwości pracy ze stron WWW? Takie i inne pytania padały z sali, dziś mogę zapewnić Was, że zadam to pytanie rządzącym" - pisze na facebooku burmistrz miasta i gminy Bircza.

 

Burmistrz Birczy zwracał uwagę, że na chwilę obecną w związku z decyzją ministry Hennig-Kloski zagrożonych jest około 90 etatów wśród lokalnych zuli i niewielkich tartaków.

 

O spotkaniu, które ma się odbyć dziś  (23 stycznia 2024 roku) w Ustrzykach Dolnych informuje też strona "Okiem zula".

 

"W związku z nagłym wprowadzeniem wyłączenia z użytkowania 1,5% obszarów Lasów Państwowych, bez środków do życia i utrzymania rodzin zostało część z naszych kolegów z branży leśnej. [...] Zaczynając od branży leśnej, zakłady przetwórstwa drzewnego poprzez gminy samorządy aż do szkół sklepów i wszystkich miejsc gdzie pieniądze uzyskiwane z tych prac są w obiegu. Narazie jest garstka osób która tego problemu nie bagatelizuje i próbuje szukać rozwiązania, pomocy. [...] Jeśli w jakimś stopniu wiesz jak ogromny problem czeka nasza lokalną społeczność zrób to co najmniej kosztuje pokaż się jutro 23.01.2024 około godziny 15.00 w okolicach stadionu w Ustrzykach Dolnych" - czytamy komunikat przekazywany w mediach internetowych.

 

W spotkaniu będzie uczestniczył pełniący funkcję burmistrza Ustrzyk Dolnych Konrad Krupa.

 

- Trzeba ten problem rozwiązać. W regionie Ustrzyk Dolnych, jeśli nie podejmiemy działań żeby ograniczyć negatywne konsekwencje decyzji ministry Hennig-Kloski, to one mogą być straszne dla lokalnej społeczności. Dlatego spotykamy się, by wypracować wspólne stanowisko i działać w kierunku ochrony lokalnego interesu - mówił Konrad Krupa.

 

Samorządowcy z okolic Ustrzyk Dolnych mają się też dzisiaj spotkać z Mikołajem Dorożałą.

 

Źródło: facebook

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE