Utech
Ograniczenia cięć

Minister obiecuje zulom „podmiotowe traktowanie”

Dodano: 25.01.2024

- Chcielibyśmy, żeby zakłady usług leśnych były w końcu podmiotowo traktowane w relacji z LP – mówi w wywiadzie, jakiego udzielił GAZECIE LEŚNEJ, Mikołaj Dorożała, wiceminister klimatu i środowiska.23 stycznia spotkał się on z protestującymi zulami z terenu RDLP w Krośnie. Przypomnijmy, decyzja ministerstwa o ograniczeniu pozyskania w 10 lokalizacjach w Polsce wywołała chaos zwłaszcza na Podlasiu i Podkarpaciu, dlaczego do tego doszło?

 

Jak tłumaczy Mikołaj Dorożała niektóre nadleśnictwa nie wiedziały co zrobić i wyłączały gospodarkę na całym swoim terenie, a to nie powinno się zdarzyć.

 

– Teraz będziemy szukać rozwiązania, żeby to naprawić. Planujemy zwołanie okrągłego stołu, do którego zostaną zaproszeni wszyscy interesariusze, zakłady usług leśnych także – zapowiada Dorożała i podkreśla, że wprowadzenie ograniczeń to odpowiedź na oczekiwania społeczne, które są ogromne i są dla obecnie rządzących fundamentalne.

 

Wiceszef resortu środowiska zapowiada także pomoc poszkodowanym przez wyłączenia zulowcom. Przyznawanie wsparcia mają ułatwić powołani wkrótce koordynatorzy do spraw kontaktów z zulami w każdej dyrekcji regionalnej, do których będzie można zgłaszać się w sprawie rekompensat.

 

Wiceminister zapowiedział również powrót do certyfikacji FSC. Pierwsze spotkanie w ramach okrągłego stołu leśnego ma się odbyć najprawdopodobniej w marcu.

 

Cały wywiad z ministrem Mikołajem Dorożałą w lutowej GAZECIE LEŚNEJ.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE