onliwood
Ograniczenia cięć

LP z zespołem ekspertów

Dodano: 07.02.2024

Dyrektor generalny LP powołał zespół zadaniowy, który zajmie się analizą proponowanych przez MKiŚ obszarów do objęcia ochroną.

 

W skład zespołu powołanego 25 stycznia 2024 roku przez Witolda Kossa wchodzi osiem osób - ekspertów z Dyrekcji Generalnej lub Regionalnej LP. Przewodniczącym zespołu został Jerzy Fijas, zastępca dyrektora generalnego LP.

 

– Sami również będziemy proponować takie obszary. Leśnicy na co dzień pracujący w terenie mają bardzo dobre rozeznanie, które fragmenty ich nadleśnictw zasługują na objęcie ochroną - mówił przewodniczący Fijas - Będziemy wszechstronnie analizować każdą propozycję i każdy obszar. Jako leśnicy mamy świadomość, w jak skomplikowanym systemie naczyń połączonych funkcjonuje nasza dziedzina gospodarki. Społeczeństwo stawia przed nami poważne wyzwania. Musimy robić wszystko, by ludzie, których byt zależy od pracy w lesie czy od przerobu drewna nie odczuli negatywnych konsekwencji.

 

Zadaniem zespołu będzie dostarczenie Ministerstwu Klimatu i Środowiska danych i analiz na potrzeby wyznaczania kolejnych obszarów do objęcia ochroną.

 

Źródło: lasy.gov.pl

Opracowanie: redakcja

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE