KLimowicz 2024 lipiec
Ograniczenia cięć

Kolejne polecenia dla dyrektora generalnego LP

Dodano: 15.05.2024

Rębnie złożone zamiast zupełnych, konsultacje społeczne, aktualizacja terenów objętych ograniczeniami cięć - to tylko niektóre z poleceń wysłanych przez MKiŚ do dyrektora generalnego LP.

 

Ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska wysłała do dyrektora generalnego Lasów Państwowych Witolda Kossa trzy polecenia związane ze zmianą gospodarowania lasami. 

 

Pierwsze polecenie z dnia 26 kwietnia dotyczy aktualizacji terenów objętych ograniczeniami cięć. Aktualizacja ma uwzględniać konsultacje społeczne, a powierzchnia ograniczeń ma być nie mniejsza niż dotychczasowa:

 

 

Drugie polecenie dotyczy stosowania rębni w planowanych Planach Urządzenia Lasu. Rębnie całkowite mają być zastępowane złożonymi. Lasy Państwowe mają też przygotować plan zastąpienia rębni całkowitych w istniejących PULach złożonymi:

 

 

Ostatnie z poleceń dotyczy lasów o wiodącej funkcji społecznej. Lasy Państwowe mają wzmocnić ochronę takich lasów wokół miast, o których pisaliśmy już wcześniej przy okazji otwarcia zgłoszeń do Zespołów Lasów Społecznych. W tym samym poleceniu zawarto też informację o składzie Zespołów:

 

 

Lasy Państwowe mają też nie intensyfikować pozyskania w lasach, które wymieniono w poleceniu. Warto jednocześnie przypomnieć, że dyrektor generalny LP wspominał o zwiększeniu środków jakie mają być przeznaczone na usługi leśne niezwiązane z pozyskaniem drewna.

 

Źródło: polecenia MKiŚ do DGLP

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE