proml ponsse
Ograniczenia cięć

Głos społeczny: nie dla ograniczenia cięć

Dodano: 23.06.2024

Większość negatywnie ocenia decyzję MKiŚ z 8 stycznia, ludzie nie chcą moratorium - wykazały konsultacje społeczne na terenie RDLP w Krośnie.

 

Konsultacje społeczne przeprowadzono w dniach 5 - 12 czerwca 2024, w związku z przedstawioną przez dyrektora regionalnego RDLP w Krośnie propozycją aktualizacji listy obszarów objętych ograniczeniami cięć. Protokół z konsultacji społecznych udostępniony przez Lasy Państwowe można przeczytać tutaj.

 

Podczas konsultacji wpłynęło łącznie 908 uwag i wniosków złożonych przez 1966 podmiotów. Okazało się, że:

 

  • 83 wnioski pozytywnie oceniały polecenie MKiŚ oraz negatywnie oceniły aktualizację dla RDLP w Krośnie,

 

  • 1 wniosek negatywnie oceniał polecenie MKiŚ oraz pozytywnie oceniał aktualizację RDLP w Krośnie,

 

  • 824 wnioski negatywnie oceniały cały proces funkcjonowania polecenia, przy czym autorzy wnioskowali o całkowitą rezygnację z wyłączeń lasów z użytkowania.

 

Wnioskowali między innymi parlamentarzyści. Posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska (PO) odniosła się negatywnie do decyzji MKiŚ z 8 stycznia, uzasadniając to ograniczeniem możliwości rozwoju lokalnej społeczności związanej z dużą lesistością gminy Cisna. 

 

Poseł Bartosz Romowicz (Polska 2050) pozytywnie ocenił propozycję aktualizacji przedstawioną przez RDLP w Krośnie, ale negatywnie ocenił decyzję z 8 stycznia 2024.

 

Jednostki samorządu terytorialnego negowały potrzebę wprowadzania ograniczeń, zaznaczając, że takie decyzje powinny być konsultowane przed wprowadzaniem. Wnioski ze strony przedstawicieli branży leśnej i drzewnej jednoznacznie zaprzeczały sensowności decyzji z 8 stycznia i jej atualizacjom. 

 

Źródło: Lasy Państwowe

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE