proml ponsse
Lasy Państwowe

Zemsta w LP

Dodano: 07.05.2024

Były nadleśniczy zniszczył samochód należący do dyrektora RDLP w Poznaniu, który odwołał go ze stanowiska.

 

Na początku tego roku dyrektorem RDLP w Poznaniu został Wiesław Krzewina. Pod koniec marca 2024 roku zniszczono jego samochód oraz drugi prywatny samochód, należący do jednego z wicedyrektorów RDLP w Poznaniu. Sprawca z użyciem młotka zdewastował lampy, lusterka i karoserię pojazdów, w jednym przebił też opony.

 

Policja poszukując sprawców zdarzenia zaczęła od osób usuniętych ze stanowisk w Lasach Państwowych przez Wiesława Krzewinę. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Złapano dwóch leśników: Andrzeja S., niedawno odwołanego nadleśniczego Nadleśnictwa Karczma Borowa, oraz Krzysztofa B., zastępcę nadleśniczego Nadleśnictwa Sieraków. Informacje o złapaniu sprawców potwierdzał reporterom Gazety Wyborczej Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

 

Jak informowały źródła Gazety Wyborczej, Andrzej S. nie mógł pogodzić się z utratą stanowiska. Miał konfliktowe nastawienie do współpracowników i obarczał "winą" nowego dyrektora RDLP w Poznaniu.

 

To niejedyny przypadek dewastacji mienia w Lasach Państwowych związany z nadleśnictwem w którym pracował Andrzej S.. Samochody wielu pracowników były niszczone w rozmaite sposoby, ale dotychczas nie powiązano tego z konkretnymi osobami. W samochodzie księgowej nadleśnictwa przebito opony, innej pracownicy wstrzyknięto do kabiny preparat do odstraszania zwierzyny, jeszcze inny pracownik znalazł w samochodzie poluzowane śruby w kołach. Jak podają źródła Gazety Wyborczej, wszystkie poszkodowane osoby były w jakiś sposób skonfliktowane z Andrzejem S..

 

Złapani przez policję leśnicy przyznali się do winy i poddadzą się karze dziesięciu miesięcy prac społecznych. Otrzymali też zakaz zbliżania się do dyrektora Krzewiny i jego zastępcy.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Fot.: Lasy Państwowe

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE