WBleasing
Lasy Państwowe

Sportowa natura - kolejne pieniądze

Dodano: 08.03.2023

Pokaźna suma nagród w konkursie "Sportowa natura" to kolejne pieniądze, których Lasy Państwowe nie przeznaczą na wykonanie prac leśnych.

 

Lasy Państwowe ogłosiły drugą odsłonę konkursu dla klubów sportowych "Sportowa natura", w którym oceniane są projekty i pomysły na wydarzenia związane aktywnością sportową na terenach leśnych. Co bardzo istotne, zwycięskie projekty czeka dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych. 

 

"Poprzednia edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem. Aktywizowaliśmy społeczności lokalne, seniorów, dzieci, młodzież, promując jednocześnie okoliczne lasy. Łącznie zgłoszono 1800 wniosków, wśród których komisja konkursowa zarekomendowała do realizacji łącznie blisko pół tysiąca lokalnych przedsięwzięć, projektów i wydarzeń. Taki rozmach organizacyjny utwierdził nas w przekonaniu, jak bardzo potrzebny jest to program" 

- mówił Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

 

Łatwo policzyć, że 500 projektów po 10 tysięcy złotych to 5 milionów złotych samych nagród (do wydatków Lasów Państwowych należy jeszcze dodać kwestie organizacyjne, podatkowe, itd.).

 

Jeśli w tym roku wynik się powtórzy, będzie to kolejna spora suma, która nie posłuży do wykonania tegorocznych prac leśnych: zaraz po konkursie dla kół gospodyń wiejskich, w którym rok wcześniej dofinansowano 590 kół na 10 tysięcy złotych.

 

A tymczasem, jak dowiecie się z serwisu przetargowego, w niektórych nadleśnictwach nadal nie znaleziono wykonawców, ze względu na oferty przekraczające wycenę nadleśnictwa...

 

Może warto się przebranżowić, i zamiast prowadzić zula po prostu biegać po lesie...?

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE