onliwood
Lasy Państwowe

Społecznie wykluczeni leśnicy

Dodano: 04.05.2024

Ruch Obrony Polskich Lasów broni leśników przed wykluczeniem społecznym w pismie do prezydenta i premiera.

 

Dokument skupia się na kwestii pisma wysłanego przez Mikołaja Dorożałę do dyrektora generalnego Lasów Państwowych w sprawie "wycofania przez Lasy Państwowe pozwów i aktów okskarżenia wniesionych wobec osób w związku z ich oceną działalności Lasów Państwowych", a także marginalizacji polskiego leśnictwa w merytorycznych dyskusjach na temat przyszłości lasów.

 

Pismo wiceministra Klimatu i Środowiska można znaleźć w całości tutaj. Mikołaj Dorożała wspominał też o wysłaniu pisma podczas podsumowania Ogólnopolskiej Narady o Lasach.

 

Autorzy pisma ROPL argumentują, że nadleśniczy odpowiada zgodnie z ustawą przed Sądem Powszechnym za wszelkie działania mające miejce na powierzonym mu terenie. "W demokratycznym państwie prawa nie ma akceptacji społecznej na wywieranie wpływu na nikogo, poprzez wykorzystywanie swojego stanowiska, pełnionej funkcji lub podległości służbowej w celu wycofywania pozwów sądowych wniesionych w celu zbadania sprawy i jej rozstrzygnięcia" - piszą.

 

Teraz Ruch Obrony Polskich Lasów prosi premiera i prezydenta o podjęcie działań zmierzających do zahamowania destrukcyjnych działań prowadzonych przez kierownictwo Resortu Środowiska skierowanych na leśników i gospodarkę leśną. 

 

"Zainicjowana 'Ogólnopolska Narada o Lasach" nie może promować wyłącznie skrajnie ideologicznych aktywistycznych ruchów ekologicznych stanowiących nieznaczny promil społeczeństw naszego kraju, wskazujących na potrzebę definitywnego wyłączania gospodarki leśnej na rzecz biernej ochrony przyrody" - czytamy w piśmie.

 

Całość dokumentu wysłanego przez ROPL można przeczytać tutaj.

 

Źródło: pismo ROPL

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE