KOPA KAMIŃSKI
Lasy Państwowe

Prasa o Lasach Państwowych

Dodano: 20.04.2021

W najnowszym Newsweeku ukazał się artykuł dotyczący Lasów Państwowych i ich obecnej sytuacji. Co ciekawe dziennikarze odkryli m.in., że dyrektor RDLP w Łodzi w tym roku może wykupić nieruchomość z 95 procentowym rabatem, tak jak w niedawno odkrytej sprawie byłego już dyrektora generalnego LP - Andrzeja Koniecznego.

 

 

Nieruchomość, o której mowa jest wybudowana na terenie byłego Leśnictwa Krzemień (Nadleśnictwo Grotniki), które w 2017 roku zostało rozwiązane i podzielone przez nadleśniczego na trzy części. W ten sposób na terenie Leśnictwa Chociszew (sąsiadującego niegdyś z Krzemieniem) znalazły się dwie leśniczówki. Jedną z nich LP mogą sprzedać z 95 procentowym rabatem.

 

Tak się złożyło, że na sprzedaż postanowiono wybrać wyremontowaną osadę zamieszkałą przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji LP w Łodzi - Dariusza Pieniaka, przełożonego Józefa Lipskiego, ówczesnego nadleśniczego, który podzielił Leśnictwo Krzemień.

 

Jak podaje Newsweek nieruchomość ma zostać sprzedana w bieżącym roku. Oszacowana cena wynosi 112 tys. zł, po rabacie cena dla leśnika spada do 5,6 tys. zł.

 

Jest to podobna sytuacja jaką niedawno opisywaliśmy - wykup leśniczówki przez byłego dyrektora generalnego LP Andrzeja Koniecznego. Więcej na ten temat pod linkiem:

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/media_ogolnopolskie_pisza_o_dyrektorze_lp_aktualizacja_31032021r,4728

 

Sprawa podziału Leśnictwa Krzemień trafiła do CBA i prokuratury ale nie dopatrzono się naruszeń.

 

 

Źródło: Newsweek

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE