FPK JG
Lasy Państwowe

Nowi dyrektorzy RDLP [AKTUALIZACJA 19.05.2020]

Dodano: 19.05.2020

RDLP w Katowicach, Olsztynie, Pile, Poznaniu, Szczecinku i Wrocławiu – tu już wiemy o zmianach dyrektorów RDLP.  Poniżej linki do oficjalnych sylwetek nowych dyrektorów.

 

 

KATOWICE

12 maja br. informowaliśmy o nowym dyrektorze w RDLP w Katowicach. Od 11 maja jest nim Józef Kubica, który większość zawodowej kariery był leśniczym, od 3 lat piastował stanowisko inżyniera nadzoru w Nadleśnictwie Świerklaniec. Należy do Solidarnej Polski, ugrupowania obecnego ministra środowiska Michała Wosia.

https://www.katowice.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/UE7d/content/jozef-kubica-nowym-dyrektorem-regionalnej-dyrekcji-lasow-panstwowych-w-katowicach

 

OLSZTYN

Od 12 maja jest nowy dyrektor RDLP w Olsztynie - został nim Adam Roczniak, dotychczasowy nadleśniczy Nadleśnictwa Browsk. Jest samorządowcem z ramienia PiS.

https://www.olsztyn.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/nowy-dyrektor-rdlp-w-olsztyn-1

 

POZNAŃ

13 maja br. rano ze strony RDLP w Poznaniu zniknęło nazwisko dotychczasowego dyrektora RDLP Tomasza Markiewicza, który piastował to stanowisko od stycznia 2016 roku. Po południu pojawiło się za to dosyć kontrowersyjne nazwisko niezwiązanej do tej pory z Lasami pani Ewy Jedlikowskiej.

 

[AKTUALIZAJCA 14.05.2020]: Pojawily się wątpliwości co do spełnienia przez Panią Ewę Jedlikowską wymogu stażu pracy w leśnictwie.14 maja nazwisko Pani Ewy Jedlikowskiej zniknęło ze strony RDLP.

 

[AKTUALIZACJA 16.05.2020]: Jak się okazało, Pani Ewa Jedlikowska nie miała wymaganego dla dyrektora RDLP ośmioletniego stażu pracy w leśnictwie. Jak podała DGLP, okazało się to już po nominacji. Pani Ewa Jedlikowska wobec tego złożyła rezygnację, choć jak informuje DGLP, nawet gdyby tego nie zrobiła, musiałaby zostać ze stanowiska odwołana. 

 

Na stanowisko dyrektora RDLP w Poznaniu powołany został Jan Banacki, dotychczas inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Starogard (RDLP w Gdańsku).

[AKTUALIZACJA 19.05.2020]: Nowy dyrektor RDLP w Poznaniu jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu, a także studiów podyplomowych m.in. z zakresu hodowli lasu, auditingu ekologicznego oraz kompensacji przyrodniczej dla Natury 2000. Swoją zawodową karierę realizował na terenie Nadleśnictwa Starogard (RDLP w Gdańsku) zaczynając od funkcji podleśniczego, następnie leśniczego, na stanowisku inżyniera nadzoru kończąc. Wśród jego zainteresowań pozostaje gleboznawstwo. Jest również aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Leśnego.

https://www.poznan.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/saKuocv009DX/content/nowy-dyrektor-rdlp-w-poznan-1?fbclid=IwAR2LtG8Auc7IJYZ1wH1Zm5ZD5Q4LJyuQCa9uuABbg4hj9LJJuYc0GY3G6bc

 

SZCZECINEK

RDLP w Szczecinku od 12 maja będzie kierował Łukasz Maciejunas, który w okresie protestów w Puszczy Białowieskiej w 2017 roku był Komendantem Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Browsk. Ostatnio piastował funkcję zastępcy nadleśniczego Nadleśnictwa Bydgoszcz.

https://www.szczecinek.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/x9eK/content/nowy-dyrektor-rdlp-w-szczecinku

 

WROCŁAW

12 maja Arkadiusz Wojciechowicz - dotychczasowy dyrektor RDLP w Katowicach został pełniącym obowiązki dyrektora RDLP We Wrocławiu. Nowy dyrektor, poza leśnictwem, ukończył kilka innych studiów, pracował w wielu jednostkach LP, a także krótko w sektorze prywatnym.

https://www.wroclaw.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/arkadiusz-wojciechowicz-przejal-stery-w-rdlp-we-wroclawiu

 

PIŁA

13 maja mianowany został nowy dyrektor RDLP w Pile - został nim Andrzej Brusiło - dotychczasowy zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek, który legitymuje się tytułem doktora, po studiach doktoranckich w IBL.

https://www.pila.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/nowy-dyrektor-rdlp-w-pi-2

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE