stihl 21 - 4
Lasy Państwowe

Kontrole sprzedaży nieruchomości w LP

Dodano: 23.04.2021

Jak podał Michał Gzowski, nowy rzecznik prasowy LP dla portalu onet.pl - w Lasach Państwowych zarządzono kontrole sprzedaży "zbędnych" Lasom nieruchomości.

 

 

Kontrole miał zarządzić p.o. dyrektora LP Józef Kubica. Kontrolerzy mają sprawdzić, jak wyglądała sprzedaż nieruchomości należących do Lasów oraz czy w przypadku poszczególnych transakcji nie doszło do naruszenia prawa.

 

Na ten moment nie podano, jak duży obszar ma ona objąć.

 

Przypomnijmy, w ostatnim czasie nagłośnione zostały pzez media sprawy wykupu nieruchomosci należących do LP m.in. przez Andrzeja Koniecznego, byłego dyrektora generalnego LP (http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/media_ogolnopolskie_pisza_o_dyrektorze_lp_aktualizacja_31032021r,4728).

 

Możliwość wykupu miał mieć także w tym roku Dariusz Pieniak, dyrektor RDLP w Łodzi (http://firmylesne.pl/lista/lasy-panstwowe/pokaz/prasa_o_lasach_pastwowych,4743).

 

Głośna była także sprawa najmu gajówki na terenie RDLP w Krakowie, gdzie nadleśniczy Nadleśnictwa Niepołomice podpisał umowę na wynajem gajówki z prof. Januszem Sową - kierownikiem Zakładu Użytkowania Lasu i Drewna Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Z gajówki może korzystać również zięć profesora, który jest synem byłej premier Beaty Szydło. Cena wynajmu za miesiąc wyniosła jednie 388 zł (http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/polityczne_powiazania_szefa_rdlp_w_krakowie,4563).

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE