KOPA KAMIŃSKI
Lasy Państwowe

Dyrektor RDLP w Szczecinie odwołany

Dodano: 09.07.2024

 Odwołano Jarosława Staniszewskiego, zaangażowanego w ograniczenie pozyskania w Puszczy Bukowej.

 

 

Dyrektor Janiszewski był powołany już przez nowe kierownictwo LP. Rzeczniczka LP Olga Buczyńska skomentowała odwołanie dla Gazety Wyborczej w następujący sposób:

 

„Krok ten wpisuje się w program przebudowy kadry zarządzającej w Lasach Państwowych, który ma na celu optymalne dostosowanie kompetencji zarządczych do wyzwań danej jednostki”.

 

W marcu 2024 roku Janiszewski ogłosił wstrzymanie wycinek w Puszczy Bukowej należącej do obszaru Natura 2000. Wiadomo, że nie wszystkie nadleśnictwa popierały ograniczenia. W tej sprawie Nadleśnictwo Gryfino pisało:

 

„Zagadnienie wyłączenia Puszczy Bukowej z produkcji leśnej jest wielowątkowe i złożone. Z jednej strony społeczeństwo potrzebuje coraz większych ilości drewna – cennego surowca odnawialnego – z drugiej zaś pojawiają się postulaty zaniechania lub ograniczenia jego pozyskiwania. Aktywiści ekologiczni mówią, że pozyskuje się za dużo drewna, natomiast przemysł drzewny, że celowo ogranicza się jego pozyskanie w stosunku do potrzeb odbiorców, żeby zwiększać jego ceny. Nie można w całej dyskusji zapomnieć także o celu nadrzędnym, tj. bezpieczeństwie ludzi. Biorąc powyższe pod uwagę, przy podejmowaniu każdej decyzji w przedmiotowej sprawie, niezbędne jest zachowanie kompromisu łagodzącego sprzeczne oczekiwania wobec gospodarki leśnej”.

 

Na razie na stronie RDLP w Szczecinie, w zakładce "Kontakt" nie ma podanego imienia i nazwiska dyrektora regionalnego.

 

Źródło: Lasy Państwowe, Gazeta Wyborcza
Fot.: Lasy Państwowe

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE