Kirdzik
Lasy Państwowe

"Autentycznie wkurzony" minister

Dodano: 12.06.2024

Wyciekają kolejne afery - w tym związanej z LP Fundacji Ekologicznej Młodzieży. Mikołaj Dorożała grzmi na Facebooku.

 

Założycielem i beneficjentem Fundacji Ekologicznej Młodzieży był ksiądz Tomasz D., przeciwko któremu prowadzono postępowanie w związku z zamęczeniem rysia. Po kontroli w RDLP Białystok okryto, że przez Fundację przetoczyły się setki tysięcy złotych, które przeznaczono na wsparcie Kościoła i Radia Tadeusza Rydzyka. Wyciekły też lewe umowy zlecenia, zatrudnienia w celu uzyskania korzyści majątkowej i inne przestępstwa.

 

Wiceminister Mikołaj Dorożała w mocnych słowach komentuje sytuację na Facebooku. "Chcę powiedzieć twardo; dla takich ludzi nie ma i nie będzie miejsca w Lasach Państwowych. Główne osoby zamieszane w tę sprawę zostały zwolnione, część oczywiście ciężko zachorowała. Zarówno dla tych zwolnionych, jak i chorych mam wiadomość. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury" - czytamy w poście z 12 czerwca 2024 roku.

 

I faktycznie: na stronie rządowej można już zobaczyć informację na temat zawiadomienia. Czytamy też o licznych nadużyciach dotyczących systemowego wsparcia Fundacji na kwotę 733 tysięcy złotych przekazanego przez 162 z 429 nadleśnictw w całej Polsce. Wygląda na to, że pieniądze posłużyły między innymi do budowy pomników Adama Loreta i Jana Szyszko, a także "Miejsca Mocy Bożej".

 

"Jestem autentycznie wkurzony" - pisze Dorożała na Facebooku - "[...] Kiedy pójdziecie do lasu i zobaczycie ścięte drzewa, to pomyślcie, że one mogłyby nadal stać, gdyby nie setki tysięcy złotych, które ta zorganizowana grupa działająca jak grupa przestępcza postanowiła sprzeniewierzyć".

 

Źródło i fot.: Facebook

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE