nordlock
Lasy Państwowe

Apostoł w różowych okularach, czyli LP w katolickim periodyku

Dodano: 06.06.2022

Artykuły na łamach Apostoła Miłosierdzia Bożego to kolejny przykład reklamy LP w "niezależnej" prasie.

 

W katolickim czasopiśmie Apostoł Miłosierdzia Bożego (numer 2/2022, strona 34) ukazała się obszerna wkładka (22 strony plus infografika!) mówiąca o Lasach Państwowych. Nietrudno się domyślić, że czasopismo jest tematycznie i poglądowo przychylne partii rządzącej, ale warto przy tym wspomnieć, że ukazują się w nim reklamy spółek skarbu państwa - poczty, banków, itd. PGL LP występuje tu zraz obok artykułów o KGHM czy reklam Totalizatora Sportowego.

 

 

To nie pierwszy przypadek w którym artykuł na temat Lasów Państwowych znalazł się na łamach "niezależnej" prasy - o podobnym tekście w 'Do Rzeczy' pisaliśmy z resztą całkiem niedawno.

 

 

Wygląda więc na to, że pieniądze z Lasów Państwowych trafiają na konta odpowiednio dobranych wydawnictw. Rząd nie może przecież przekazać środków bezpośrednio do tego rodzaju mediów. Ale już zarządzane przez spolaryzowanych politycznie dyrektorów jednostki mogą, na przykład w formie sponsorowanych artykułów. W ten sposób zasilana jest medialna tuba - mówiąc eufemistycznie - informacyjna, przekazująca odbiorcom odpowiednio dobrane treści, albo, być może, utrzymująca różowe okulary na nosach grup wyborczych. A PGL LP staje się w pewien sposób źródłem pieniędzy dla partii.

 

 

W pierwszej części wkładki przeczytamy wywiad z Michałem Gzowskim, rzecznikiem prasowym LP. Jest to w gruncie rzeczy potok pochwał w kierunku polskiego leśnictwa. "[...] jako Lasy Państwowe wspieramy budowę dróg, chronimy dziedzictwo kulturowe, edukujemy. Co równie ważne, udostępniamy las społeczeństwu. Polacy mają możliwość obcowania z naturą i spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 000 km szlaków pieszych, prawie 4000 km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk" - mówił Gzowski. 

 

 

Dalej przeczytamy jeszcze historyczny artykuł o Adamie Lorecie, pierwszym dyrektorze Lasów Państwowych, a także krótki tekst o nowej akcji skupu gruntów w ramach której Lasy mogą odkupić grunty rolne i je zalesiać - oczywiście wraz ze wstawką na temat stale powiększającej się powierzchni lasów w Polsce.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE