stihl wiosna
Lasy Państwowe

Afera lokalowa: zawiadomienie do prokuratury

Dodano: 23.01.2024

Dyrektor generalny LP skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Józefa Kubicę, Bartłomieja Obajtka i Jana Borkowskiego.

 

Zawiadomienie jest związane z możliwością popełnienia przestępstwa przez byłego dyrektora generalnego LP Józefa Kubicę, byłego dyrektora regionalnego Bartłomieja Obajtka oraz byłego nadleśniczego Nadleśnictwa Gdańsk Jana Borkowskiego. Trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie sprzedaży lokali z zasobów Lasów Państwowych, i to właśnie w jego ramach złożono zawiadomienie.

 

"Dotyczy ono wystawienia na sprzedaż trzech lokali mieszkalnych w atrakcyjnej lokalizacji w Gdyni. Mieszkania należą do Lasów Państwowych, a przeznaczenie na sprzedaż umożliwia ich wykup z dużą bonifikatą aktualnym najemcom, byłym i obecnym pracownikom Lasów Państwowych. Jednym z najemców jest Bartłomiej Obajtek. Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień i narażenia Lasów Państwowych na powstanie szkody majątkowej wielkich rozmiarów, w kwocie ponad 2 300 000 złotych" - czytamy na stronie LP. 

 

O mieszkaniach za bezcen dla Bartłomieja Obajtka pisaliśmy już wcześniej.

 

W oficjalnym komunikacie na stronie LP czytamy też, że reforma polityki mieszkaniowej i zbywania lokali należących do LP to jeden z priorytetów nowego kierownictwa LP.

 

Źródło: lasy.gov.pl

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE