stihl 21 - 4
Informacje

Zrównoważona gospodarka, niezrównoważone zużycie

Dodano: 26.07.2022

Jak wynika z najnowszych badań WWF, na Ziemi zużywa się więcej drewna niż jesteśmy w stanie wyhodować.

 

Jak wskazuje organizacja WWF, na świecie rocznie zużywa się (wycina i wykorzystuje) około 2 miliardów metrów sześciennych drewna. Łączna produkcyjność lasów na Ziemi nie jest w stanie udźwignąć takiego pozyskania, a więc zrównoważone użytkowanie lasu w skali globalnej jest mitem. Są to wyniki analizy przeprowadzonej przez WWF we współpracy z Centrum Badań Systemów Środowiskowych na Uniwersytecie w Kassel.

 

 

Żyjemy w dobie kryzysu o mnóstwie oblicz. Z jednej strony nawołuje się do zastępowania wszelkich materiałów drewnem jako surowcem odnawialnym, a jednocześnie magazynującym dwutlenek węgla. Z drugiej zaś wielu uczonych zwraca uwagę na fakt, że drewna zużywamy po prostu za dużo. Jak mówiła dr Susanne Winter z WWF, lasy nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania na energię (ogrzewanie i produkcję prądu), a to między innymi właśnie te gałęzie przemysłu drzewnego pochłaniają drewna najwięcej.

 

 

Przedstawiciele WWF wzywają do rozważenia bardziej rozsądnego gospodarowania drewnem, by wykorzystywać je bardziej efektywnie.

 

 

Źródło: WWF

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE