WBleasing
Informacje

"Zarobki zuli powinny wzrosnąć" - echa sympozjum Polska przyroda, kultura, nauka, gospodarka, ekologia w Nadleśnictwie Cisna

Dodano: 22.11.2021

- Jesteśmy teraz na etapie zamówień publicznych (przetargów) i są dedykowane pule (pieniędzy - przyp. red.) na poszczególne prace, wycenione są kolejne leśnictwa i już docierają do mnie sygnały od właścicieli zakładów usług leśnych, którzy twierdzą, że te stawki w przeliczeniu na zakres prac, które są w ofertach wystawianych przez nadleśnictwo, dają im najniższe stawki godzinowe - powiedziała w TVP Info Renata Szczepańska, wójt Cisnej.

 

 

Pani Wójt zauważa że rzeczą absurdalną jest, aby za tak niskie stawki móc wykonywać taką ciężką i niebezpieczną pracę fizyczną na własnej działalności gospodarczej przy ciągle rosnących kosztach pracy.

 

- Obawiam się, że jeżeli nie przejdą te przetargi to po prostu stanie cała praca w lesie. A brak pracy w lesie to nie tylko brak surowca drzewnego, ale to jest też brak podatków i oczywiście zubożenie lokalnego społeczeństwa - dodaje.

 

- Apelowaliśmy, aby zweryfikować algorytmy i kalkulator jakimi przeliczane i wyceniane są te różnorakie prace leśne, dlatego że raczej trend jest taki, że wszystko drożeje, zarobki zdecydowanie rosną i powinny iść w górę, natomiast tutaj albo się zatrzymały albo jak twierdzą zulowcy, są niższe - podsumowuje.

 

Fragment z wypowiedzią Pani Wójt znajdziecie pod linkiem (od 54:03 do 57:03):
https://www.tvp.info/56678916/20112021-1529

 

Apel ten podczas sympozjum został także skierowany do europosłanki Beaty Kempy. Oprócz tego dyskutowano również o aktualnych problemach związanych z polityką klimatyczną, ochroną przyrody i gospodarką leśną.

 

W dwudniowym wydarzeniu brali udział m.in. wspomniana Beata Kempa, europosłanka Zjednoczonej Prawicy, Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, Józef Kubica, dyrektor generalny LP, swoje nagrane wystąpienie przesłał również Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. W programie przewidziane były także wystąpienia Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów oraz ks. abp. Wacława Depo.

 

Sympozjum było zorganizowane przez Fundację DABAR – Dialog Kultur i Religii Pogranicza Polski, Ukrainy i Słowacji w dniach 18 i 19 listopada br. na terenie Nadleśnictwa Cisna. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

 

 

Źródło: TVP Info, TV Trwam

Fot. FB Edward Siarka

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE
accessories for men and women by https://www.replicauhren.to/. https://de.wellreplicas.to/ rolex is one representative of superb watchmaking crafts. it.buywatches.is forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector. search top professional design of https://www.redditwatches.com from authentic online store. waterproof ability is definitely the good thing about best swiss https://wherewatches.com.