lkt
Informacje

Wspólne posiedzenie bieszczadzkich radnych

Dodano: 28.05.2021

W dniu 25 maja 2021 r. w Birczy odbyła się wspólna sesja Rady Powiatu Bieszczadzkiego, Rady Powiatu Przemyskiego oraz Rady Gminy Bircza. Wspólnym obradom przewodniczył Wojciech Bobowski Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego.

 

 

W pierwszej części obrad omawiano przedstawiony przez Komisję Europejską w dniu 20 maja 2020r. projekt unijnej strategii pn. „Unijna strategia na rzecz ochrony bioróżnorodności 2030. Przywracanie przyrody do naszego życia” i skutkach jego wprowadzenia dla regionu Bieszczad i Pogórza Przemyskiego.

 

Po wystąpieniach zaproszonych gości i dyskusji, zebrani radni jednogłośnie przegłosowali skierowanie dwóch petycji na ręce: Mateusza Morawieckiego Premiera RP i do Parlamentu Europejskiego, w których przedstawiciele trzech samorządów apelują o podjęcie działań mających na celu nie dopuszczenie do implementacji do polskiego prawodawstwa szkodliwych dla tutejszego regionu i kraju zapisów w dokumencie pn.: „Unijna strategia na rzecz bioróżnorodności 2030. Przywracanie przyrody do naszego życia” oraz o podjęcie działań przeciwko wszelakim zamierzeniom tworzenia nowych form ochrony przyrody, takich jak Turnicki Park Narodowy czy Rezerwat Reliktowa Puszcza Karpacka.

 

"Wnioskujemy o wykreślenie tych zapisów i wprowadzenie pojęcia ochrony zrównoważonej w przedstawionym zakresie terytorialnym gwarantującej prowadzenie działalności człowieka, w tym pozostawienia gruntów rolnych i leśnych w celu ich gospodarczego wykorzystania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju, modelu sprawdzonego, wypracowanego przez pokolenia Polaków naszych Leśników i Rolników.” - możemy przeczytać w petycji.

 

 

 

Źródło: powiat.przemysl.pl

Fot. Gmina Bircza

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE