oleje Klimowicz Neste
Informacje

UDT: przedłużanie zaświadczeń

Dodano: 11.01.2023

Wszystkie zaświadczenia kwalifikacyjne UDT wydane przed 1 czerwca 2019 tracą ważność 1 stycznia 2024.

 

UDT informuje o konieczności przedłużenia zaświadczeń kwalifikacyjnych wydanych na podstawie postępowań wszczętych przez UDT przed 1 czerwca 2019 roku. Tracą one ważność 1 stycznia 2024 roku. Na stronie UDT znajdziemy instrukcję krok po kroku jak tego dokonać. W sektorze prac leśnych będzie to dotyczyło głównie osób posiadających uprawnienia do obsługi żurawi (w harwesterach, forwarderach czy przyczepach), a także do konserwowania żurawi.

 

Zaświadczenia wydawane po 1 czerwca 2019 roku posiadają daty ważności wpisane na dokumencie.

 

Jak czytamy w artykule na stronie UDT, "Przedłużaniu okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych podlegają zaświadczenia kwalifikacyjne z zakresu obsługi oraz konserwacji urządzeń technicznych". Na takich dokumentach nie widnieje data ważności, w związku z czym (jak dowiadujemy się z treści artykułu) tracą ważność 1 stycznia 2024 roku. UWAGA: wniosek o przedłużenie należy złożyć nie później niż 3 miesiące przed dniem upływu ważności. Wniosek może składać tylko osoba, na którą wydano zaświadczenie i tylko do jednostki UDT, która je wydawała.

 

Składając wniosek wnioskodawca oświadcza, że przez przynajmniej 3 lata z pięcioletniego okresu ważności wykonywał czynności w zakresie określonym w zaświadczeniu kwalifikacyjnym.

 

Okres, na jaki będą wydawane zaświadczenia zależy od rodzaju i zakresu kwalifikacji i wyniesie od 5 do 10 lat. Dla żurawi przenośnych i przewoźnych (tych które pracują w lesie) okres wazności uprawnień do obsługi to 10 lat, a uprawnień do konserwacji - 5 lat. Więcej na temat okresów ważności rozmaitych zaświadczeń znajdziecie w tabeli opublikowanej przez UDT.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE