WBleasing
Informacje

Szwecja. Wyniki Sveaskog za I kwartał br.

Dodano: 19.05.2021

Zysk operacyjny firmy Sveaskog (odpowiednika naszych Lasów Państwowych) w pierwszym kwartale br. spadł o 10 proc. w porównaniu z poprzednim okresem i wyniósł 418 mln SEK.

 

 

Niższy wolumen wynika głównie z trudnych warunków ścinkowych ze śniegiem i zimnem w pierwszym kwartale roku. Sprzedaż netto spadła o sześć procent do 1693 mln SEK. Całkowite wielkości dostaw spadły o sześć procent, podczas gdy ceny surowców leśnych pozostały raczej niezmienione.

 

- Mimo niższych dostaw w I kwartale sądzę, że bieżący rok będzie kształtował się na poziomie podobnym, jak w roku 2020, komentuje Per Matses, prezes i dyrektor generalny Sveaskog.

 

Jak ocenia Matses - sytuacja rynkowa jest bardzo dobra dla szwedzkiego przemysłu leśnego, a zwłaszcza dla tartaków, których wysoki popyt doprowadził do zmniejszenia zapasów wyrobów gotowych i wzrostu cen produktów drzewnych.

 

- Od nieco ponad roku mamy do czynienia z pandemią koronawirusa. Zeszłej wiosny stanęliśmy w obliczu poważnych niepewności i zaplanowaliśmy kilka możliwych scenariuszy. Faktem jest, że pandemia trwała dłużej, niż ktokolwiek mógł przewidzieć i doprowadziła do innego sposobu pracy dla wielu naszych pracowników. Jednak nasza podstawowa działalność – dostarczanie naszym klientom surowców leśnych – działa dobrze, podsumował Matses.

 

 

Źródło: Sveaskog

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE