fortech serwis
Informacje

Słowacja. Nowe harwestery Lesy SR

Dodano: 19.08.2021

LESY SR, odpowiednik naszych polskich Lasów Państwowych posiadają nowe maszyny leśne. Są to dwa średniej wielkości harwestery (John Deere 1170G w wersji 8WD z głowicą H 424 o średnicy cięcia 62 cm) oraz jeden forwarder (John Deere 1210 G w wersji 8WD ).

 

 

Nowe maszyny napełniane są płynami eksploatacyjnymi przyjaznymi dla środowiska. Silnik wysokoprężny spełnia normę emisji Stage V. Maszyny wyposażone są w ramiona hydrauliczne z IBC, czyli z inteligentnym sterowaniem. Ergonomia i bezpieczeństwo operatora są spełnione dzięki obrotowej i poziomowanej kabinie spełniającej normy ROPS / FOPS / OPS i ISO.

 

Harwestery wyposażone są w centralny, zintegrowany system kontroli i zarządzania pomiarami, zapewniający ustawienie i kontrolę wszystkich funkcji maszyny, w tym przesyłanie danych o pozyskiwanym drewnie. - Odnowa parku maszynowego była już konieczna. Do tej pory mieliśmy trzy harwestery i pięć forwarderów wyprodukowanych w latach od 2005 do 2008. Pracowały oneprzez 7 dni w tygodniu, po 11 i pół godziny dziennie – podkreślił technolog zarządzania produkcją Zakładu Techniki Leśnej (OZLT) Milan Pápeš.

 

Starsze maszyny pozostaną w rezerwie na wypadek konieczności pozyskania drewna poklęskowego lub do pracy na składnicach drewna. Zostaną one rozmieszczone zgodnie z wymaganiami oddziałów regionalnych lasów (OZ).

 

- Maszyny posiadają opony niskociśnieniowe o szerokości 710 mm. Oznacza to, że znacznie zmniejszają nacisk na glebę i systemy korzeniowe. Jeśli pracują na nieutwardzonych gruntach, takich jak flisz lub torf, używają zestawów gąsienic, w które są wyposażone – powiedział František Fodor z Departamentu Inwestycji i Projektów UE.

 

 

Źródło: Lesy SR

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE