LASEXPO
Informacje

Poradnik przetargowy

Dodano: 03.10.2023

Nieoceniona pomoc dla każdego przedsiębiorcy, który będzie startował w przetargach!

 

Podarnik Przetargowy to specjalne wydawnictwo przygotowywane każdego roku dla zuli biorących udział w przetargach. Można go pobrać ze strony GAZETY LEŚNEJ, do czego gorąco zachęcamy!

 

Z poradnika dowiemy się między innymi w jakim formacie powinny być udostępniane kosztorysy, dlaczego warto wypełnić formularz JEDZ, czy warto "spowiadać się" z kar umownych z poprzednich lat, a także jak wygląda sprawa przetargów i wypełniania obowiązków w ramach konsorcjum firm. Za te oraz wiele innych tematów w poradniku odpowiada znany z portalu firmylesne.pl oraz GAZETY LEŚNEJ mecenas Łukasz Bąk. 

 

"Po otwarciu ofert od razu widać układ rywalizacji i już wtedy zaczyna się nerwowe oczekiwanie na wybór oferty, szczególnie dla tych, którzy przesadzili z ceną. Jeżeli komuś zależy na tym, aby o pakiet walczyć do końca, od razu powinien przyglądać się dokumentom przyszłego zwycięzcy. Nadleśnictwo jest zobowiązane udostępnić wszystkie oferty od razu po ich otwarciu. Kiedy, po ich przeczytaniu, ujawnią się jakieś wątpliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby od razu zgłaszać je zamawiającemu, żądając wzywania do wyjaśnień lub poprawek. Skutki takich starań poznamy jednak na końcu przetargu. Alternatywnie zatem można przyjąć strategię na przeczekanie, czyli uderzyć z kontrargumentacją dopiero po wyborze najkorzystniejszej oferty. Ta strategia bywa o tyle ciekawa, że nawet jeżeli dotyczy braków w dokumentacji możliwych do poprawienia, spowoduje przeciągnięcie się postępowania (unieważnienie wyboru oferty na skutek zgłoszonych uwag, wezwanie do poprawienia,  uzupełnienie dokumentów, wybór jeszcze raz tej samej oferty)" - pisze Łukasz Bąk w jednej z części poradnika.

 

Już teraz sięgnij po Poradnik Przetargowy i zaopatrz się w niezbędną wiedzę!

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE