oleje Klimowicz Neste
Informacje

Pomóż w znalezieniu sprawcy

Dodano: 24.03.2015

 

Już za tydzień do prenumeratorów GAZETY LEŚNEJ trafi kolejny, kwietniowy numer czasopisma. Jak zwykle, znajdziecie w nim mnóstwo ciekawych artykułów.

Przeczytacie też o pewnym, niemiłym wydarzeniu ? Dewastacji maszyn!

 

 

Przedsiębiorca, któremu uszkodzono maszyny szuka sprawców ? dlatego już dziś apelujemy do Was o pomoc!

Przeczytajcie poniższy skrót artykułu ? całość w papierowym wydaniu GAZETY LEŚNEJ.

 

? Była noc z 21 na 22 lutego (z soboty na niedzielę), na jednej z posesji we wsi Marianowo w województwie lubuskim stały trzy maszyny, które do prac wykorzystywała firma ZULAS.

 

Mowa o dwóch harwesterach: John Deere 1470D, Vimek 404 T5 i forwarderze John Deere 1010E.

? Był weekend, pracownicy mieli wolne i ten moment wykorzystali nieznani sprawcy, którzy pod osłoną nocy wtargnęli na teren posesji i włamali się do maszyn.

 

? Najbardziej ucierpiał harwester Vimek. Jego szkody oszacowano na ponad 169 tys. zł. Wymiany wymagają: rozdzielacz, i jego przewody hydrauliczne, elektryczne, wyświetlacz, komputer, lampy halogenowe, zestaw przewodów, wiązki joysticków oraz klawiatury, a także podłokietniki prawe i lewe. W maszynie była także gaśnica i skrzynka narzędziowa, a w niej m.in.: imbusy, klucze, śrubokręty, młotki. Straty te mogą być jeszcze większe, ponieważ nie wiadomo czy uda się naprawić silnik, do którego złodzieje zdążyli nasypać piasek.

Duży sprzęt marki John Deere również nie pozostał bez szkody. Koszt wymiany zniszczonych elementów w harwesterze 1470D oszacowano na ponad 113 tys. zł, a forwardera 1010E na 65 tys. zł.

W sumie straty wyliczono na ok. 350 tys. zł.

Maszyny były oczywiście ubezpieczone, ale jak to w praktyce bywa ? ubezpieczyciele niechętnie chcą wypłacać odszkodowania ?

 

Pomóżcie odnaleźć sprawców włamania i dewastacji maszyn! I nie kupujcie części niewiadomego pochodzenia. Jeśli ktoś je Wam proponuje, natychmiast zgłaszajcie sprawę policji.

 

Więcej informacji w kwietniowym numerze GAZETY LEŚNEJ!

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE