proml ponsse
Informacje

Polska drużyna zwycięża w European Nations Cup Stihl Timbersports 2021

Dodano: 10.08.2021

Szymon Groenewald wygrał zawody i ustanowił rekord świata w jednej z konkurencji, a polska drużyna zdobyła złoty medal w w European Nations Cup Stihl Timbersports 2021.

W zawodach European Nations Cup stanęli najlepsi i najbardziej utytułowani drwale z 8 europejskich krajów, takich jak Niemcy, Szwecja, Austria, Belgia, Holandia, Francja i Włochy. Każdą z drużyn reprezentowali dwaj zawodnicy „junior” oraz dwaj „profi”. Już rywalizacja zawodników ”rookie” (poniżej 25 roku) przyniosła niesamowite rezultaty. Nasz reprezentant Szymon Groenwald nie dość, że zdeklasował wszystkich pozostałych bardziej doświadczonych zawodników to jeszcze ustanowił rekord świata w konkurencji Single Buck uzyskując czas nieco ponad 12 sekund (12,28). Drugi reprezentant Mikołaj Groenwald zajął 6. miejsce. Bracia Groenwald wywalczyli tym samym prowadzenie w klasyfikacji zespołowej.

W drugiej części zawodów o tytuł najlepszego europejskiego zespołu do walki stanęli Michał Dubicki i Krystian Kaczmarek. Ich wytrwałość i świetne wyniki spowodowały, iż polski zespół ostatecznie zdobył złoty medal, a Michał Dubicki zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Zawody rozegrane zostały na terenie znanego Motorworld w Monachium, ale ze względu na zagrożenie epidemiczne zawody rozegrane zostały bez udziału publiczności, a fani mogli śledzić relację z zawodów na kanale DAZN oraz w mediach społecznościowych firmy STIHL.

Po zawodach szczęśliwy Dubicki powiedział: „To mój kolejny wielki sukces tym razem w rywalizacji zespołowej, cieszę się, że sięgnęliśmy po najwyższe miejsce. Teraz już najwyższa pora powalczyć z najlepszymi na świecie zawodnikami z USA, Kanady, Australii czy Nowej Zelandii.” Okazja będzie już 2 października. Wówczas rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS®.

Oprócz polskiej drużyny, na podium stanęli także reprezentanci Niemiec i Francji.

Źródło: Stihl