oleje Klimowicz Neste
Informacje

Pismo ZZ leśników dotyczące zmiany ustawy o lasach

Dodano: 13.05.2021

Jak podaje na swoim profilu facebook pani poseł Anita Sowińska, w przyszłym tygodniu Sejm ma obradować nad poselskim projektem zmiany ustawy o lasach. Poseł otrzymała na swoją skrzynkę e-mail stanowisko Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

 

 

Sowińska zwraca uwgę na kilka faktów. Poselski projekt zmiany ustawy o lasach umożliwia prywatyzację lasów. - Oczywiście, że w ustawie nie pojawia się słowo „prywatyzacja”, jednak łatwo można sobie wyobrazić np. przypadek, że piękny stary las, w atrakcyjnym terenie turystycznym, jest zamieniany na inny, mało wartościowy las gospodarczy lub w ogóle teren zdegradowany (np. teren po kopalni piachu). Kto na tym skorzysta? Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, która opanowała Ministerstwo Środowiska odpowiedzialne za lasy i traktuje je jak swój łup. Nie mam wątpliwości, że wyciśnie je do ostatniej kropli, być może do spółki z dyrektorem Rydzykiem, z którym wyraźnie leżą im interesy - pisze Sowińska.

 

Stanowisko Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” wobec projektu ustawy jest oczywiście negatywne. Pismo podkreśla fakt, że w projekcie ustawy zawarte są dotąd niespotykane nigdzie indziej rozwiązania, takie jak "kierowanie do Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych przez ministra właściwego ds. środowiska nie wytycznych i poleceń, lecz wniosków w sprawie zamian nieruchomości”.

 

Oznacza to niemniej tyle, że z ministra odpowiedzialnego za lasy jest ściągana odpowiedzialność karna bezpośrednio na dyrekcję LP za defraudację majątku państwowego, komentuje Sowińska

 

Poniżej pismo zamieszczone na profilu fb poseł Anity Sowińskiej:

 

 

Projekt zmiany ustawy o lasach znajdziecie pod linkiem:
https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/9C054820B67BDC93C12586B7003B22A8/%24File/1098.pdf

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE