oleje Klimowicz Neste
Informacje

Piła: zulowcy w RDLP

Dodano: 18.07.2023

Temat zakupu przez Lasy harwesterów i forwarderów oraz wprowadzenia pakietów harwesterowych zdominował spotkanie zulowców z przedstawicielami kierownictwa RDLP w Pile.

18 llipca ok. 40 przedsiębiorców leśnych przyjechało do siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile na spotkanie z kierownictwem dyrekcji.


Jak mówią portalowi FIRMYLESNE.pl zulowcy proszący o anonimowość, przyjechali na spotkanie zaniepokojeni informacją o planach RDLP zakupu dwóch zestawów maszyn harwester i forwarder oraz wprowadzenia od przyszłego roku pakietów harwesterowych we wszystkich nadleśnictwach RDLP w Pile.

 

Przypomnijmy, że dyrektorem RDLP w Pile jest od stycznia 2023 r. Michał Bazela, przeniesiony na to stanowisko z RDLP w Toruniu, gdzie także był dyrektorem RDLP. W dyrekcji toruńskiej pakiety harwesterowe zostały wprowadzone już wcześniej.

 

Podczas spotkania zulowcy usłyszeli, że informacje o zakupie maszyn i pakietach harwesterowych są przedwczesne. To na razie, jak mówili przedstawiciele RDLP, są jedynie pomysły, warianty do rozważenia.

 

W najbliższym czasie mają odbyć się spotkania kierownictwa RDLP z zastępcami nadleśniczych, podczas których ma być dyskutowane dalsze postępowanie w tej sprawie.

 

Kolejne spotkanie RDLP z zulami ma się odbyć na początku sierpnia.

 

Przedsiębiorcy leśni zapowiadają, że jeśli rozmowy nie przyniosą skutku w postaci rezygnacji z planów RDLP, to w kolejnych miesiącach zorganizują pod siedzibą RDLP w Pile protest z udziałem swoich pracowników.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE