proml
Informacje

Minister objeżdża kraj

Dodano: 14.05.2021

Edward Siarka, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa oraz poseł Solidarnej Polski odwiedził w maju wiele nadleśnictw uczestnicząc najczęściej w wiosennych odnowieniach lasu.

 

 

Objazd miał na celu promocję akcji „Łącza nas drzewa”, a także „Zanocuj w lesie”. Wraz z ministrem las sadzili m.in. minister środowiska, dyrektor generalny LP, wojewodowie, posłowie, samorządowcy. Akcji towarzyszyły konferencje prasowe.

 

Tylko między 5 a 14 maja minister Siarka odwiedził następujące miejsca: Nadleśnictwo Gryfice (RDLP w Szczecinie), Nadleśnictwo Stąporków (RDLP w Radomiu), Nadleśnictwo Rudka (RDLP w Białymstoku), Nadleśnictwo Celestynów (RDLP w Warszawie), Nadleśnictwo Nowy Targ (RDLP w Krakowie), Nadleśnictwo Brodnica (RDLP w Toruniu), Nadleśnictwo Spała (RDLP w Łodzi).

 

W Rudce minister posadził „Las Franciszka”, czyli sadzonki świerków z nasion, które pobłogosławił w 2017 roku Papież Franciszek. W Nadleśnictwie Steporków w ramach wizyty minister złożył kwiaty przy miejscu pamięci narodowej w hołdzie Bohaterom walczącym za Ojczyznę. W Nadleśnictwie Brodnica posadził potomka spalonego Dębu Rzeczypospolitej.

 

 

Fot. Facebook Edwarda Siarki

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE