oleje Klimowicz Neste
Informacje

Mieszane wrażenia z targów Elmia Wood

Dodano: 07.06.2022

Targi Elmia Wood dobiegły końca. Jak było? Zobaczcie sami...

 

W miniony weekend odbyły się targi Elmia Wood. Zgodnie z relacjami i fotografiami zwiedzających - mniejsze niż zazwyczaj, z jednym "kółkiem" wokoło stoisk zamiast tradycyjnych dwóch. To najprawdopodobniej efekt odejścia wielkich marek sprzętu leśnego - m.in. Ponsse, Rottne, John Deere czy Komatsu - do konkurencyjnej imprezy Swedish Forestry Expo 2023. A kiedy zabrakło wielkich firm ciągnących dotychczas Elmię pokazami i atrakcyjnymi stoiskami, targi znacznie straciły na atrakcyjności. 

 

 

 

Fotografie powyżej wykonał Kacper Borowski. 

 

 

Na temat exodusu dużych marek "harwesterowych" z Elmii i problemów targów związanych z pandemią pisalismy już dawniej. Swedish Forestry Expo odbędzie się 1-3 czerwca 2023 roku na torze wyścigowym Solvalla w Sztokholmie.

 


"Po odejściu dużych maszyn na konkurencyjną imprezę, Elmia przeistoczyła się w targi nastawione na prywatnych właścicieli lasów. [...] Nie wytycza trendów, nie prezentuje nowości. To wszystko już widzieliśmy. Kilka drobiażdżków (jak wóz gaśniczy Kesli czy przyczepa z napędami - staromodnymi notabene -Farmy), nie zmazuje ogólnego wrażenia upadku. Prawie nie było pokazów, jedynie Alstor i Malwa. Z harwesterów jedynie marki dość niewielkie i egzotyczne jak Profi, Malwa i Prosilva" - napisał autor poniższych fotografii, Dariusz Graszka-Petrykowski.

 

'

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE