WBleasing
Informacje

Litwa. Litewskie lasy zwiększają wynagrodzenia zulowcom

Dodano: 18.11.2021

VMU, czyli litewski odpowiednik naszych Lasów Państwowych wprowadza szereg ułatwień dla przedsiębiorców leśnych.

 

 

- Zawsze podkreślamy, że ważnymi partnerami VMU (litewskiego odpowiednika LP) są wykonawcy usług leśnych. Jesteśmy największym producentem drewna, dlatego liczymy na owocną współpracę z firmami zajmującymi się jego pozyskaniem. Nieustannie rozmawiamy z naszymi kontrahentami, wsłuchujemy się w ich sprawy, szukamy sposobów na poprawę warunków współpracy. Dlatego skracamy okres rozliczeń z 30 do 15 dni roboczych, aby jak najszybciej zapłacić wykonawcom za ich pracę, powiedział Valdas Kaubrė, dyrektor VMU.

 

Ponadto zgodnie z zapisami zawartymi w umowach o świadczenie usług leśnych, w tym roku odbyły się już rekalkulacje opłat kontraktowych – opłaty za pracę w poszczególnych oddziałach regionalnych VMU wzrosły od 2 do 8 proc.

 

Co więcej – za wykonane prace naliczana jest opłata podstawowa, chyba że wystąpią dodatkowe współczynniki zależne od stopnia złożoności prac, zapewniające tym samym bardziej sprawiedliwe i wyższe wynagrodzenie dla wykonawców.

 

Litewskie lasy również mają sposób na kontrolę zatrudnienia – przedsiębiorca leśny będzie musiał aktualizować listę swoich pracowników. Kolejną nowością w przetargach na usługi leśne jest to, że wykonawcy będą mogli wskazać, który region jest dla nich priorytetowy pod względem pracy, np. gdy wygrają dwa lub więcej postępowań.

 

 


Źródło: Vivmu.lt

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE