mdl witkowski
Informacje

Las na pustyni

Dodano: 07.04.2021

Arabia Saudyjska chce posadzić 10 miliardów drzew na pustyni, aby łagodzić zmiany klimatyczne, ograniczyć pustynnienie i emisję dwutlenku węgla.

 

 

Jak podaje onet.pl, tak liczne nasadzenia to nie wszystkie rewelacje zapowiedziane przez następcę tronu Arabii Saudyjskiej Mohammada ibn Salmana.

 

Władca zapowiedział, że do 2030 r. 50 proc. energii w Arabii Saudyjskiej będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. Jest to o tyle ciekawe, że Arabia Saudyjska jest największym eksporterem ropy naftowej na świecie. Oznacza to, że Saudowie odchodzą od swojego koronnego źródła dochodu i planują zieloną rewolucję energetyczną.

 

"Królestwo, region i cały świat muszą robić więcej i działać szybciej w walce ze zmianą klimatu" - podkreślił książę. Przekazał również, że wraz z innymi krajami arabskimi planuje zasadzenie dodatkowych 40 mld drzew w ramach inicjatywy Zielonego Bliskiego Wschodu, który będzie największym na świecie programem zalesiania.

 

Plan Zielonego Bliskiego Wschodu jest elementem szerszego programu księcia ibn Salmana mającego na celu zmniejszenie uzależnienia gospodarki kraju od ropy i poprawę jakości życia jego mieszkańców.

 

 

Źródło: onet.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE