proml
Informacje

Europejskie Forum Zielonego Przemysłu już niedługo!

Dodano: 31.08.2022

Już 22 września 2022 w Toruniu odbędzie się Europejskie Forum Zielonego Przemysłu.

 

Europejskie Forum Zielonego Przemysłu to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców poszukujących kontaktów i wiedzy w zakresie zielonych technologii, recyklingu, a także wydajności energetycznej i surowcowej. Całość odbywa się z formie prelekcji oraz spotkań indywidualnych, w ramach loż tematycznych. Loże podzielone będą na sekcje tematyczne: surowców odnawialnych, energii, recyklingu i zielonych technologii. 

 

Motywem przewodnim wydarzenia będzie przemysł, który może być zielony - na ten temat wypowiedzą się specjaliści z zakresu prawa, surowców odnawialnych, optymalizacji energetycznej, zielonych technologii czy ekoinnowacji. Podczas spotkania wysłuchamy jednak nie tylko prelegentów, ale również każdego, kto będzie chciał się wypowiedzieć w ramach loż tematycznych. Dzięki temu przepływ informacji odbywa się w obie strony, a każdy będzie miał możliwość znalezienia odpowiedzi na trapiące go pytania.

 

"Możemy w Polsce wskazać branże zasługujące na miano zielonego przemysłu, które bazują na surowcach odnawialnych, działają w ramach certyfikowanych łańcuchów dostaw, wytwarzają produkty o niskim, a nawet zerowym śladzie węglowym czy wykorzystujące w produkcji surowce wtórne. Warto, by ich doświadczenia inspirowały inne branże do koniecznych zmian" - mówiła dr Małgorzata Wnorowska, koordynator biura Europejskiego Forum Zielonego Przemysłu.

 

W planie, po zakończeniu sesji tematycznych, w godzinach 14:15 - 15:00 przewidziano panel podsumowujący "Reindustrializacja Europy w zielonym wydaniu", który przyjmie formę konferencji prasowej online. Dziennikarze będą mogli zadawać pytania ekspertom, wśród których znajdą się: Clive Pinnington (EPF), dr Krzysztof Starzyk (AGH), dr inż Adam Wasiak (BULiGL), dr inż Jacek Szymczyk (Politechnika Warszawska), prof. Ewa Ratajczak oraz dr inż. Piotr Kopacz (NCBR).

 

Portal firmylesne.pl i GAZETA LEŚNA objęły patronat medialny nad wydarzeniem. Partnerem strategicznym Forum Zielonego Przemysłu jest Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, które obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie https://efzp.pl/

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE