WBleasing
Informacje

Ekologiczne paliwa alkilatowe

Dodano: 02.05.2024

Paliwa alkilatowe – na zachodzie stosowane od lat – to nowość na polskim rynku. Są przeznaczone do wszystkich małych urządzeń spalinowych, jednak najbardziej rekomenduje się je do pracy w lesie, jako bardziej bezpieczne dla środowiska i pilarza.

AlkiPower to młoda marka założona w marcu 2023 r. przez działającą na polskim rynku paliw, od początku lat 90. ub. wieku, firmę REFLEX.

 

W ofercie firmy znajdują się paliwa alkilatowe francuskiej marki MARLINE, należącej do znanej od lat grupy ASPEN.

 

Benzyna alkilatowa jest już powszechnie stosowana w leśnictwie w wielu krajach europejskich, takich jak Niemcy, Szwecja, Norwegia, Francja, Hiszpania, czy Finlandia, ale również w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Teraz przyszedł czas na Polskę.Lepsze dla drwali
Paliwa alkilatowe powstały w latach 80. w Szwecji z myślą o ciężko pracujących drwalach. Są wytwarzane z ropy naftowej, jednak dzięki zastosowaniu w produkcji: starannej destylacji, alkilacji i skraplania gazów, są znacznie czystsze i bardziej ekologiczne, a przy tym nie ustępują jakością tradycyjnym paliwom.

 

Benzyna alkilatowa MARLINE Premium jest niemal bezwonna, nie zawiera wielu szkodliwych substancji m.in.: benzenu, toulenu, czy ksylenu.

 

Dzięki temu posiada certyfikat KWF, który dopuszcza ją do profesjonalnego użytku przy pracach leśnych. Nie zawiera także etanolu, metanolu i eteru, co zwiększa odporność na wodę, nie powodując korozji podzespołów silnika, a brak olefin i innych węglowodorów aromatycznych zmniejsza powstawanie nagarów i zgorzelin w silniku.

 

Wszystko to znacznie wydłuża okres użytkowania urządzeń, w których jest stosowana. Podczas spalania ekologiczne paliwa alkilatowe wydzielają nawet o 40 proc. mniej trujących i duszących spalin, co znacznie zwiększa komfort pracy i pozytywnie wpływa na środowisko.

 

Jest przeznaczona do wszystkich urządzeń spalinowych dwu – i czterosuwowych, a w leśnictwie szczególnie sprawdza się przy pracy z pilarkami spalinowymi, gwarantując korzystny wpływ na żywotność silników i ich podzespołów, oraz znaczne ograniczenie ilości,
a także toksyczności spalin.

 

Paliwo MARLINE Premium zapewnia też bardzo dobrą efektywność pracy silnika oraz ma wyjątkowo długie okresy przechowywania (3 lata w komorze silnika i do 5 lat w zamkniętym kanistrze).

 

Co ważne dla drwali, jest łatwiejsze w używaniu – do silników dwusuwowych dedykowana jest gotowa do użycia mieszanka czystej benzyny alkilatowej z olejem bez konieczności sporządzania jej we własnym zakresie.Gotowe na Zielony Ład
W ofercie AlkiPower znajdują się paliwa alkilatowe MARLINE Premium 2T i MARLINE Premium 4T o pojemnościach 2, 5, 20 i 200 l.

 

Marline Premium 4T to czysta benzyna alkilatowa do silników 4-suwowych. Można ją również mieszać z własnym olejem, wówczas będzie odpowiednia do silnika dwusuwowego.


W przypadku leśników chętniej wybieranym produktem jest MARLINE Premium 2T, który jest już gotową mieszanką benzyny alkilatowej z wysokiej jakości olejem biodegradowalnym (w stosunki 1:45), którą można od razu stosować w pilarkach spalinowych.

 

Olej JASO FD o bardzo wysokiej wydajności jest zgodny z wymogami producentów silników i nie pozbawia użytkownika gwarancji. Jest biodegradowalny w 64 proc. zgodnie z testami OECD 301B.

 

Redukuje dymienie i osadzanie się nagaru. Olej posiada bardzo dobre właściwości niskotemperaturowe, punkt zmętnienia wynosi – 42°C.

 

 

W niskich temperaturach pozostaje nadal rozpuszczony w paliwie. Ma również bardzo ograniczoną zawartość popiołu siarczanowego. Stosowanie paliwa alkilatowego MARLINE Premium 2T wydłuża życie pilarki, zwiększa jej trwałość, tym samym ogranicza liczbę i koszty napraw, poprawia efektywność pracy silnika.

 

Powoduje, że nie powstaje nagar i sadza, co daje znacznie czystszy silnik. Poprawia również warunki pracy pilarza, który nie wdycha szkodliwych i trujących oparów.

 

Mieszanka do dwusuwów ma również znacznie dłuższy okres przechowywania, taki sam jak w przypadku czystego produktu MARLINE Premium 4T.

 

Marka AlkiPower, która jest wyłącznym dystrybutorem paliw alkilatowych MARLINE w Polsce, promuje na polskim rynku zalety stosowania paliw alkilatowych, które wpisują się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu oraz są odpowiedzią na wymagania nowej Polskiej Normy EN 17867 (paliwa do małych silników spalinowych) mającej na celu zapewnienie standardu jakości dla paliw benzynowych do małych urządzeń i maszyn oraz osiągniecie zmniejszenia emisji szkodliwych substancji ze względów bezpieczeństwa
użytkowników i ochrony środowiska.

Po więcej informacji odwiedź stronę www.alkipower.pl

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE