stihl 21 - 4
Informacje

Czeskie i słowackie lasy z pomocą uchodźcom

Dodano: 15.04.2022

Lasy Republiki Czeskiej i Lasy Republiki Słowackiej oferują pomoc uchodźcom w postaci zakwaterowania i miejsc pracy

Jak poinformowali przedstawiciele Lasów Republiki Czeskiej, początkowo udostępnione zostanie zakwaterowanie dla stu osób, które mogą podjąć pracę przy ochronie lasu. LRC zapewniają także szkolenia, ubrania robocze oraz narzędzia.

 

 

Jednocześnie, czeska organizacja trzymająca pieczę nad lasami naszych sąsiadów przekaże 1,5 miliona Koron Czeskich organizacji Ludzie w Potrzebie. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną. Dyrektor generalny LRC wezwał też wszystkich pracowników do udzielania pomocy materialnej uchodźcom.

 

 

Lasy Republiki Słowackiej również włączyły się do działania. Jak mówił Matej Vigoda, pełniący obowiązki dyrektora generalnego, organizacja stara się stworzyć warunki do życia dla jak największej liczby uchodźców. Jak podają media, w LRS jest 605 miejsc noclegowych, a ponadto trwa dostosowywanie dodatkowych kwater do potrzeb mieszkalnych - w ten sposób powstało na razie kolejne 40 miejsc. Trwa także zbórka żywności, napojów i przedmiotów codziennego użytku.

 

 

Podobne akcje odbywają się w całej Europie, w tym również w polskich LP. Jak pisaliśmy wcześniej, nasi leśnicy zorganizowali między innymi akcję "Plecak dla Ukrainy".

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE