proml
Informacje

Czeska Szwajcaria w ogniu

Dodano: 26.07.2022

Płonie Park Narodowy Czeska Szwajcaria; zarządzono ewakuację i wydano ostrzeżenia dla mieszkańców okolicznych miast.

 

Park Narodowy Czeska Szwajcaria jest położony na północnym zachodzie Czech. Dziś w nocy straż pożarna ewakuowała około 50 osób z Hrzenska. Przed ogniem nie udało się uratować wsi Mezna. Problemy z gaszeniem są związane z trudnym, skalistym terenem.

 

 

Jak informował w poniedziałek wieczorem Minister Spraw Wewnętrznych Czech Vit Rakuszan, ogień szaleje na powierzchni około 300 hektarów, ale na szczęście nie ma ofiar w ludziach. Dziś w nocy (25 - 26.07.2022) trwała akcja gaśnicza, ze względu na zagrożenie zawieszono jedynie loty śmigłowców i samolotów. 

 

 

Minister Spraw Wewnętrznych Czech apelował też o pomoc w gaszeniu pożaru do Słowacji i innych krajów. Potrzebne są trzy duże samoloty gaśnicze i dwa śmigłowce. Do pomocy zgłosili się polscy strażacy. Jak pisał w mediach społecznościowych Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak, "Strona czeska zaakceptowała pomoc Polski w gaszeniu pożaru Parku Narodowego. Jeszcze dziś strażacy @KGPSP razem z @PolskaPolicja z wykorzystaniem śmigłowca #BlackHawk i zbiornika Bambi Bucket pomogą w walce z żywiołem".

 

 

 

Fot. NP Ceske Svycarsko/facebook

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE