stihl
Informacje

Chiny. 30% importu drewna pochodzi z Europy

Dodano: 03.01.2022

Pięć lat temu w chińskich portach praktycznie nie było drewna okrągłego z Europy. Jednak rosnący popyt, zmniejszenie dostaw z innych krajów i nadpodaż w Europie skierowały napływ drewna ze starego kontynentu do Chin.

 

 

W 2017 roku 75% dostaw drewna okrągłego do Chin pochodziło z Nowej Zelandii, Rosji i USA. Jednak w 2020 i 2021 roku import z Rosji i USA drastycznie spadł, podczas gdy z Europy i Ameryki Południowej wzrósł.

 

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 r. 80% dostaw drewna okrągłego do Chin pochodziło z Nowej Zelandii, Europy i Ameryki Południowej. Z samej Europy eksport wzrósł z niespełna 500 000 m3 w 2017 r. do około 14 mln m3 w ubiegłym roku.

 

Wartości te zostały określone przez Wood Resource Quarterly (WRQ). Aktualny udział Europy w imporcie drewna okrągłego do Chin wynosi odpowiednio 30%. Ponieważ nadpodaż drewna okrągłego w Europie znika, WRQ zakłada również, że europejskie dostawy drewna okrągłego do Chin się zmniejszą.

 

 

 

Źródło: WRQ

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE
accessories for men and women by https://www.replicauhren.to/. https://de.wellreplicas.to/ rolex is one representative of superb watchmaking crafts. it.buywatches.is forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector. search top professional design of https://www.redditwatches.com from authentic online store. waterproof ability is definitely the good thing about best swiss https://wherewatches.com.