oleje Klimowicz Neste
Informacje

40 proc. do góry, a rok temu w punkt

Dodano: 01.12.2021

Przetargi na usługi leśne na 2022, otwarcia ofert - kolejne doniesienia. Dziś przyjrzymy się wynikom pierwszej tury przetargu w Nadleśnictwie Czarna Białostocka, na terenie RDLP w Białymstoku. Zobaczymy nie tylko, jak wygląda przetarg odbywający się aktualnie, ale też jak było tu w poprzednich latach.

 

 

Pakiety na 2022 rok są tu cztery: jeden na jedno leśnictwo, pozostałe na 3-9 leśnictw, jeden z pakietów zawiera też szkółkę.

Harwester nie był nigdzie wymagany, trzeba było mieć forwardery, przyczepy, skidery i pilarki. Do tego od 2 do 15 drwali i na każdy pakiet jedna osoba do nadzoru.

Na trzy pakiety (wszystkich pakietów było 4) przekroczenie ofert zuli w stosunku do wyceny wyniosło ok. 40 proc., a na jeden pakiet nie było żadnej oferty.

Już po trzech dniach od otwarcia ofert nadleśnictwo odrzuciło wszystkie oferty, z uwagi na przekroczenie kwoty przeznaczonej na realizację zadania.

„Po analizie możliwości finansowych, Zamawiający stwierdził, iż w chwili obecnej nie ma możliwości zwiększenia kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację przedmiotu zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną” czytamy w informacji z unieważnienia postępowania.Na usługi leśne na rok 2022 nadleśnictwo przeznaczyło łącznie w całym nadleśnictwie ok. 11,8 mln zł, czyli o ok. 3,5 proc. więcej niż rok wcześniej (11,4 mln zł).A jak było w tym nadleśnictwie w poprzednim roku? Otóż były tu wcześniej trzy pakiety po 5-9 leśnictw, i na każdy wpłynęło po jednej ofercie niemal dokładnie w cenie zamawiającego.

 

Rok temu z przetargiem nie było więc żadnego kłopotu. W tym roku po pierwszej turze stoi całe nadleśnictwo.

 

 

Serwis specjalny - przetargi w LP na 2022 rok

 

 

Przeczytaj także o otwarciu ofert:
RDLP w Białymstoku - Nadleśnictwo Czarna Białostocka

RDLP w Szczecinie - Nadleśnictwa Kliniska, Międzyzdroje, Trzciel

RDLP w Szczecinku - Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie

RDLP w Radomiu - Nadleśnictwo Grójec

RDLP w Radomiu (cała)

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE