katalog 2023

Bogate stoisko Sefarin Maszyny

Dodano: 08.03.2023

Sponsor główny zawodów Polish Forestry Challenge, firma Serafin Maszyny, zaprezentuje na swoim stoisku parę ciekawych urządzeń.

 

Przedstawiciele firmy Serafin Maszyny przesłali organizatorom Forest SHOW specyfikację urządzeń, które będą prezentowane przy stoisku. Przygotujcie się, bo będzie tego naprawdę sporo!

 

Po pierwsze, zobaczyć będzie można przyczepę leśną GP10GD8,4. Jest to model przystosowany do codziennej i trudnej eksploatacji lesie, nagrodzony w 2016 roku wyróżnieniem Innovationspreis niemieckiego instytutu KWF. Dwururowa konstrukcja podwozia o zwiększonej wytrzymałości na skręcanie oraz opatentowane hydraulicznie przesuwane podwozie z możliwością zmiany środka ciężkości to najbardziej oczywiste atuty urządzenia. Wszystkie przyczepy Krpan w standardzie mają opcje rozszerzenia, a więc dane techniczne związane z pojemnością i tonażem będą różniły się dla przyczepy przedłużonej i standardowej. Przyczepy Krpan posiadają hamulce hydrauliczne na wszystkie 4 koła, opcjonalnie hamulce pneumatyczne oraz szereg innych akcesoriów. Na wszystkie swoje maszyny Krpan udziela 3-letniej gwarancji.

 

W standardzie model ma nośność 10 ton i opony 400/60-15,5. Znajdziemy tu też światła drogowe LED i chwytak GR130- 0,23m2 zamontowany na żurawiu 8,6K o zasięgu 8,6 metra (udźwig 680 kilogramów, na 4 metrach udźwig do 1670 kilogramów).

 

Poza tym prezentowana będzie też piło-łuparka CS4218 i silnikiem elektrycznym, która przyspiesza i ujednolica proces produkcji drewna kominkowego – w pierwszej kolejności prowadnica tnie drzewo, a następnie łupie je na mniejsze kawałki. Dzięki podajnikowi taśmowemu praca odbywa się niemal bez wysiłku. Maszyna jest sterowana mechanicznie, posiada potrójną żeliwną pompę z funkcją cichej pracy oraz zawór o dwóch automatycznych prędkościach łupania. Dzięki kołom oraz możliwości złożenia do pozycji transportowej urządzenie jest bardzo mobilne. Urządzenie można doposażyć w wiele dodatkowych osprzętów – stół podnośny czy walcowaty, rampę łańcuchową, odciąg do trocin czy napęd elektryczny.

 

Długość kłody może się wahać od 20 do 50 centymetrów, a średnica od 6 do 42 centymetrów. Prowadnica piły to OREGON 18, a łańcuch to 3/8 OREGON Multicut. Siła łupania to 18 ton.

 

Serafin Maszyny przywiezie rakże kleszcze zrywkowe KL1500FF: jeden z aż 5 modeli chwytaków do drewna. KL 1500 FF wyposażony jest w kleszcze o rozpiętości od 8 do 150 centymetrów. W standardzie chwytak sterowany jest przy pomocy hydrauliki traktora, z Euroramką jako przyłączem i rotorem 45 kN. Masa urządzenia to 330 kilogramów, szerokość to 1080 milimetrów, a wysokość - 906 milimetrów. Urządzenie może chwytać i przenosić kawałki drewna o masie do 1500 kilogramów.

 

Będzie także rębak Jensen A540 z innowacyjnym zazębiającym się systemem podawania, składającym się z pojedynczej pompy hydraulicznej i precyzyjnej przekładni. Wyjątkowa geometria tarczy zrębkującej wraz z nożami znacznie odciąża w pracy nawet najmniejsze jednostki z gamy produktów Jensen.

 

Maksymalna średnica drewna to 19 centymetrów. Na wyposażeniu standardowym znajdziemy tu solidną obudowę z izolacją hałasu, obrotowy wyrzutnik zrębki z regulowanym kątem wylotu czy zsynchronizowany hydrauliczny napęd walców podających. Urządzenie napędza silnik diesel KUBOTA 18,5 KW/ 25 KM.

 

Wśród urządzeń przywiezionych przez Serafin Maszyny znajdzie się też wciągarka Krpan 5,5 EH - flagowy produkt marki. Dzięki rozwiązaniom konstrukcyjnym zgodnym z Europejskimi Przepisami Bezpieczeństwa (CE) oraz testom Niemieckiego Instytutu (GS), maszyny te są wyjątkowo bezpieczne. Za ich funkcjonalnością przemawiają proste i szybkie podłączenie do wszystkich ciągników, proste i niezawodne sterowanie oraz duża pojemność bębna linowego. Dzięki testom końcowym, które przechodzi każda wciągarka, Krapn ma pewność, że wypuszcza na rynek pewny i niezawodny produkt.

 

Pamiętajcie - wszystko to i znacznie więcej zobaczycie na Forest SHOW w Straszęcinie, już 11 marca 2023 roku. Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia, a w tym zawodów Polish Forestry Challenge, których Serafin Maszyny jest głównym sponsorem, znajdziecie w notce głównej. Czekamy na Was!

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE