WBleasing

Zmarł czterdziestolatek

Dodano: 07.10.2015

 

Do tragicznego zdarzenia doszło 6 października w gminie Dębica Kaszubska (RDLP w Szczecinku).

 

 

Podczas ścinki drzew śmiertelnemu wypadkowi uległ 40-letni mężczyzna, uderzony ściętym drzewem. Wraz z nim pracowało jeszcze czterech mężczyzn, w tym właściciel firmy leśnej, która zatrudniała zmarłego.


Jak poinformował nas Krzysztof Młynarczyk rzecznik Prokuratury Rejonowej w Słupsku, czterech mężczyzn zostało zatrzymanych do wyjaśnienia. Prokuratura analizuje sprawę w kierunku trzech zarzutów:
- Nieumyślnego spowodowania śmierci
- Naruszenia praw pracowniczych, w tym przepisów BHP
- Nieudzielenia pomocy poszkodowanemu


Po złożeniu wyjaśnień mężczyźni zostaną zwolnieni. Na razie nikomu nie zostały postawione zarzuty. ? Ta sprawa jest skomplikowana i dopiero po zebraniu całości materiału będziemy mogli wydać decyzję, a to może potrwać nawet kilka tygodni ? powiedział GAZECIE LEŚNEJ Krzysztof Młynarczyk.


Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że 40-latek pracował wraz z trzema kolegami przy ścince na czarno. 6 października, gdy doszło do wypadku, szef firmy prawdopodobnie nie udzielił pomocy poszkodowanemu z obawy przed karą za nielegalne zatrudnianie pracowników. Pomocy mieli też nie udzielić koledze również inni pracownicy zula. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że trzech pracowników leśnych odwiozło jedynie ciężko rannego mężczyznę do domu, gdzie pomoc wezwała matka poszkodowanego. Niestety na ratunek było już za późno. 40-letni mężczyzna zmarł.
O szczegółach tej bulwersującej sprawy czytaj również w najbliższej GAZECIE LEŚNEJ.

 

Redakcja GAZETY LEŚNEJ

 

 

Przeczytaj też:

 

---> Szara strefa - 23 lata temu w Lasach pracowało 105 tysięcy pracowników. Obecnie pracuje 25 103 pracowników (w służbie leśnej 16 373 pracowników) oraz 24 693 osób zatrudnionych jest w firmach leśnych. ?Jasno z tego porównania wynika iż różnica to osoby pracujące na czarno, bo przecież zadania gospodarcze wcale nie są niższe a ktoś je musi wykonać?. (link)

 

---> Brak tolerancji dla pracy na czarno (link)

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE