gwarancje 24

Nowy, skuteczny lek w walce z boreliozą

Dodano: 24.11.2021

Naukowcy z Northwestern University w Bostonie odkryli, że hygromycyna A jest skutecznym lekiem na boreliozę. Ten antybiotyk jest także skuteczny w leczeniu kiły. Hygromycyna nie ma wpływu na inne bakterie i jest bezpieczna nawet w bardzo wysokich dawkach – tak wykazały testy na zwierzętach.

 

 

Amerykańska firma FlightPath ubiega się już o pozwolenie na rozpoczęcie badań klinicznych na ludziach. Mają się one rozpocząć latem 2022 roku. Kim Lewis szef zespołu z Northwestern University uważa, że borelioza może dzięki temu odkryciu zostać całkowicie wyeliminowana, między innymi dlatego, że hygromycyna może wyeliminować także boreliozę u gryzoni, które przenoszą tę chorobę.

 

Hygromycyna nie jest nowym lekiem, została wyizolowana z żyjących w glebie bakterii Streptomyces hygroscopicus już w 1953 r. Jest dodawana do pasz trzody chlewnej i drobiu, jako środek przeciwko pasożytom jelitowym.

 

Boreliozę zwykle leczy się antybiotykami z grupy penicylin. Trzeba je przyjmować przez dwa do trzech tygodni, co może powodować ryzyko rozwoju odporności na antybiotyki i zaburzeń we florze jelitowej.

 

 

Źródło: Focus.pl, New Scientist, Cell

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE
accessories for men and women by https://www.replicauhren.to/. https://de.wellreplicas.to/ rolex is one representative of superb watchmaking crafts. it.buywatches.is forum second-hand industry is at the same time extremely popular during the world-wide sector. search top professional design of https://www.redditwatches.com from authentic online store. waterproof ability is definitely the good thing about best swiss https://wherewatches.com.