

















Strona główna » Artykuły » Aktualności » Forest SHOW 2026
Autor: redakcja
Zapraszamy na 22. edycję Forest SHOW!
Tym razem branża leśna spotka się 28 marca 2026 r. Chorzelach, na styku trzech województw: Mazowieckiego, Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego. Impreza zaczyna się o godzinie 9:00, a kończy o 17:00.
Więcej informacji o lokalizacji wydarzenia i innych sprawach organizacyjnych znajdziecie na końcu artykułu!
Dynamiczne pokazy️ maszyn leśnych będą trwały przez cały dzień, a przedstawiciele dilerów omówią właściwości każdej pracującej maszyny. Zobaczymy w pracy m.in. harwestery, forwardery, przyczepy zrywkowe, ciągniki leśne i wiele innych.
Dodatkowo na placach testowych udostępnione są maszyny do testów. Będzie można testować m.in. harwestery, forwardery, przyczepy zrywkowe, ciągniki rolnicze i inne maszyny.
Operatorzy z uprawnieniami, po zapisaniu się, otrzymają opaski od organizatora uprawniające do wejścia na pola testowe i testowania wybranych maszyn.
Przez cały dzień będzie można zwiedzać wystawę maszyn leśnych. Na Forest SHOW zobaczymy wiele maszyn, narzędzi i osprzętu do prac leśnych. Będą też opony, oleje, akcesoria i części zamienne.
Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną przyczepy zrywkowe niemieckiej firmy Horsch. Jedną z nich będzie można przetestować w ramach zawodów operatorów. Na Forest SHOW w Chorzelach premierę będą także miały kanadyjskie harwestery i forwardery TCI.
Forest SHOW to także oferta maszyn używanych. W poprzednich edycjach swoje maszyny do bezpośredniej sprzedaży w atrakcyjnych cenach wystawiało kilka firm wyspecjalizowanych w obrocie leśnymi maszynami z drugiej ręki.
Podczas Forest SHOW odbędzie się 13. edycja POLISH FORESTRY CHALLENGE, czyli mistrzostw operatorów maszyn leśnych. W Chorzelach rozegrane zostaną zawody aż w dwóch kategoriach: na przyczepie zrywkowej marki Horsch (POLSKA PRAMIERA!) i na ciągniku Valtra.
Przez cały dzień na scenie Forest SHOW odbywają się spotkania branżowe.
O sytuacji na rynku usług leśnych będziemy rozmawiać z przedstawicielami Lasów Państwowych, prawnikiem specjalizującym się w przetargach na usługi leśne, członkami Polskiego Związku Pracodawców Leśnych i Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych.
W czasie Forest SHOW mecenas będzie udzielał indywidualnych porad przedsiębiorcom leśnym.
Na Forest SHOW nie zabraknie również konkursów dla zgromadzonej publiczności, a dla najmłodszych przewidujemy specjalnie wydzieloną STREFĘ DZIECI, z grami, zabawami i animatorami.
Na miejscu dostępny będzie także CATERING – po przeżyciach, wielu rozmowach i emocjach będzie można skorzystać z usług firmy cateringowej i kupić ciepły posiłek.
Dla wszystkich chętnych rozpalimy też OGNISKO, przy którym będzie można upiec sobie kiełbaskę.
Wstęp na Forest SHOW i udział w zawodach Polish Forestry Challenge jest BEZPŁATNY.
Na zawody i testy maszyn obowiązują zapisy. Formularz do zapisów wkrótce na stronie https://forestshow.pl/. Zapisy będą również prowadzone na miejscu podczas imprezy.
Maszyny mogą testować tylko operatorzy z uprawnieniami, po zapisaniu się i otrzymaniu na miejscu opaski uprawniającej do wejścia na pola testowe.
📍 Miejsce: Chorzele, ul. Przemysłowa (Strefa Chorzele)
📅 Data: 28 marca 2026 (sobota)
🕘 Godziny: 9:00–17:00
🎟 Wstęp bezpłatny
Szczegółowe informacje o wydarzeniu i programie dostępne będą na stronie: 👉 https://forestshow.pl/
GAZETA LEŚNA i portal firmylesne.pl obejmują patronat medialny nad Forest SHOW.



