Utech

Technikum Leśne w Warcinie najlepsze

Dodano: 12.04.2015

Zawody Drwali oraz Bieg Leśnika wygrali uczniowie z Technikum Leśnego w Warcinie

W Rogozińcu w dniach 8-11 kwietnia miały miejsce VII Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. W zawodach wzięło udział 13 drużyn ze szkół leśnych z całej Polski (Białowieża, Biłgoraj, Brynek, Goraj, Lesko, Milicz, Nida, Starościno, Tuchola, Tułowice, Warcino, Zagnańsk i tegoroczny gospodarz ? Rogoziniec).

Podczas trzech dni zmagań, 70 uczestników wzięło udział w Zawodach Drwali oraz w Biegu Leśnika. Najlepszą szkołą w ogólnej klasyfikacji okazało się być TL w Warcinie, drugie miejsce zajęło TL w Tucholi, a trzecie TL w Miliczu. Na czwartym miejscu uplasował się ZSL w Rogozińcu.

Technikum Leśne w Warcinie będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Estonii.