bsp

O krok od katastrofy

Dodano: 04.04.2018

W Radzyniu Podlaskim (RDLP w Lublinie), mężczyźni przewożący 15 metrowe dłużyce utknęli na przejeździe kolejowym, między opuszczonymi rogatkami. Kierujący ciągnikiem chcąc zapobiec tragedii przystąpił do odcinania drewna od swojego prowizorycznego "zestawu zrywkowego". Niestety, doszło do zderzenia z pociągiem.

 

 

Do zdarzenia doszło w sobotę 31 marca br. w Brzozowicy Dużej, na strzeżonym przejeździe kolejowym.

 

Trzech mężczyzn, którzy przewozili ciągnikiem rolniczym ścięte dłużyce, nie zdążyło w porę przejechać przez przejazd kolejowy.

 

Pociąg relacji Warszawa - Brześć uderzył w wystającą część pni, które znajdowały się na wozie doczepionym do ciągnika. Jak się okazało, ciągnik z drewnem nie zjechał z torów, ponieważ przewożone drzewo o długości ponad 15 metrów zablokowało się w opuszczanych rogatkach kolejowych. Kierujący przystąpił do ich przecinania, lecz nie zdążył z uwagi na nadjeżdżający pociąg.

 

W wyniku zderzenia na szczęście nikt nie został ranny. Pociągiem podróżowało około 570 osób. Obrażeń nie odnieśli również kierowca i pasażerowie ciągnika.

 

Uszkodzeniu uległy natomiast urządzenia kolejowe znajdujące się przy torach oraz  podzespoły lokomotywy.

 

Przeciwko kierowcy ciągnika będzie prowadzone postępowanie spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna stracił również prawo jazdy, nie wspominając już o karach finansowych, które będzie musiał ponieść.

 

 

Zobacz inne wypadki: http://firmylesne.pl/lista/wypadki

 

Źródło: Policja Lubelska

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE