oleje Klimowicz Neste

Śmiertelny wypadek przy ścince

Dodano: 12.02.2017

Podczas ścinki drzew jeden z pracowników leśnych poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające wyjaśnić w jakich okolicznościach doszło do wypadku w pracy, podczas zrębu w kompleksie leśnym w powiecie włocławskim (RDLP w Toruniu).

 

Włocławski dyżurny KMP, w czwartek 9.12. br,.  został powiadomiony, że w kompleksie leśnym Poraza (gm. Lubanie), podczas prowadzonych prac związanych z pozyskaniem drewna doszło do przewrócenia się ściętego drzewa na dwóch pilarzy.

 

Jeden z nich, 63-latek, poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi (55 l.), trafił do szpitala z licznymi obrażeniami.

 

Na miejscu, mundurowi pod nadzorem prokuratora i biegłych z dziedziny bhp oraz patomorfologii, zabezpieczali ślady oraz ustalali przebieg zdarzenia.

 

Wstępnie stwierdzono, że podczas prac w lesie wykonywanych przez drwali ścięte drzewo spadło na dwóch pracowników układających pocięte już wałki.

 

O całej sytuacji został powiadomiony powiatowy inspektor pracy.

 

My przypominamy, że zgodnie z instrukcją BHP - w strefie niebezpiecznej nie mogą przebywać osoby postronne, a co dopiero być prowadzone inne prace!

 

 

 

Źródło: KMP we Włocławku

JH

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE