prime leasing
Technika leśna

Wąskie i mocniejsze Rottne

Dodano: 26.06.2018

Rottne wprowadza teraz forwarder Rottne F10D w nowej, węższej wersji oraz zwiększa moc pociągową największego forwardera F20D.

 

 

Rottne F10D został zaprojektowany od samego początku jako mały i uniwersalny forwarder, idealny do pracy w gęstych drzewostanach. Nowa wersja, która ma tylko 2,4 metra szerokości, pozwala bez trudu manewrować w ciasnych szlakach i zwartych drzewostanach podczas trzebieży i nie tylko. Stanowi dobre połączenie z harwesterem H8D.

 

- Rynek małych maszyn cały czas rośnie, więc wychodzimy mu naprzeciw, produkując właśnie tego forwardera, mówi Samuel Östling, który pracuje w dziale wsparcia technicznego w Rottne.

 

Normalna wersja Rottne F10D miała szerokość 2,58 metra, nowy model będzie o 18 centymetrów węższy. Może to nie brzmi na zbyt dużo, ale 18 centymetrów w lesie może być kluczowe dla naszego skręcania czy zawracania. Razem ze 45o kątu skrętu, oznacza naprawdę dużą różnicę dla operatorów.

 

- Ponadto szerokość ta jest wymagana na określonych rynkach zagranicznych, co oczywiście czyni ją atrakcyjną i interesującą w tych krajach, mówi Samuel.

 

Odnośnie zwiększonej mocy modelu F20D – model ten jest wyposażony w odpowiednio dostosowaną, automatyczną skrzynię biegów, której siła uciągu została zwiększona z 26 na 27 ton. Oznacza to, że Rottne F20D może teraz manewrować jeszcze lepiej niż dotychczas na wszystkich rodzajach terenu i może utrzymać wysoką prędkość jazdy nawet przy maksymalnym obciążeniu.

 

- To ulepszenie sprawia, że model F20D jest bardziej przystosowany do zrywki długich i ciężkich ładunków, a także wydłużonych przejazdów w terenie - mówi Östling.

 

<źródło: rottne.com>

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE