waryński
Technika leśna

Trenażer do naprężeń Serra

Dodano: 19.12.2018

Wielu ludzi pracujących w lesie wie, jak bardzo uciążliwe jest zakleszczenie pilarki w rzazie, jeżeli dokonamy cięcia z niewłaściwej strony. Aby zapobiegać takim sytuacjom firma Serra zaprojektowała trenażer do szkoleń dla drwali, na którym można symulować różnego rodzaju naprężenia w drewnie.

 

 

Cut Coach, bo tak nazywa się to urządzenie, od wielu lat jest zaufanym narzędziem nauczania i treningu dla straży pożarnej, służb ratowniczych, profesjonalnych drwali i instytucji edukacyjnych związanych z leśnictwem.

 

Zakleszczanie prowadnic i pił łańcuchowych powoduje szybsze zużycie sprzętu, a odbijanie i pękanie drewna stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia pilarza. Cut Coach pozwala wytrenować i nauczyć się, jak takie drewno należy bezpiecznie i sprawnie przeciąć.

 

Parametry techniczne urządzenia Cut Coach: długość 5,430 m, szerokość transportowa 2,163 m, waga ok. 2.200 kg (w zależności od wyposażenia), prędkość przewożenia: do 80 km/h, maks. długość kłody: 8 m, min. długość kłody: 3 m, maks. średn. kłody: 40 cm, ciśnienie robocze: 200 bar, pompa hydr. o wydajności 9 l/min.

 

 

 

Źródło: www.serra-sawmills.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE