WBleasing
Technika leśna

Suocco S 500

Dodano: 18.04.2019

Ciągnik gąsienicowy Suocco S 500 jest wielofunkcyjną maszyną do prac na grząskich i bagnistych terenach produkowaną przez finlandzką firmę Suokone Ltd. Jego modularna budowa pozwala na montaż różnorodnych narzędzi, a tym samym na realizację wielu czynności rolnych.

 

 

Firma Suokone Ltd. to inżynieryjny warsztat specjalizujący się w produkcji maszyn rolnych i leśnych oraz kruszarek torfowych. Spółka rozpoczęła działalność w 1971 roku i od samego początku skupiła się na karczowaniu lasów na terenach bagiennych oraz na pozyskiwaniu torfu. Przedsiębiorstwo zaczęło opracowywać autorskie rozwiązania i maszyny umożliwiające wydajniejszą i efektywniejszą produkcję torfu. Obecnie urządzenia Suokone używane są na wszystkich kontynentach, a firma regularnie dostarcza swoje rozwiązania do ponad 20 krajów.

 

Suocco S 500 to jedno z najnowszych dzieł Suokone Ltd. Ten wydajny ciągnik gąsienicowy wyposażony został w mechaniczny WOM, elastyczny silnik spalinowy i możliwość montażu wielu narzędzi poszerzających jego funkcjonalność. Podwójne gąsienice pozwalają na sprawne poruszanie się maszyny w grząskim terenie, a po ich zdjęciu Suocco S 500 może być transportowany po drogach publicznych.

 

Maszyna wyposażona jest w silnik o mocy 768 KM, a jego waga wraz z podwójnymi gąsienicami wynosi 21 500 kg. Jednostką napędową ciągnika jest 6-cylindrowy silnik Volvo Tad 1643 zintegrowany ze zbiornikiem paliwa o pojemności 600 litrów.

 

Szerokość pojedynczej gąsienicy to 800 mm. Ciągnik wyposażony jest w 2-biegową skrzynię biegów z bezstopniową zmianą mocy trakcyjnej. Siła ciągu maszyny wynosi 180 kN, a maksymalna prędkość jazdy to 20 km/h.

 

Suocco S 500 wyposażony jest w pompę hydrauliczną o pojemności 90 cm3 pracująca na ciśnieniu 210 barów. Kabina operatora ma wyciszenie oraz klimatyzator. Siedzenie umożliwia zmianę pozycji o 180 stopni, co ułatwia obsługę narzędzi instalowanych do WOM-u.

 

Cała moc silnika może być bezpośrednio przekazana do 4,8-metrowej głowicy mulczującej lub rozłożona pomiędzy inne urządzenia zamontowane do ciągnika. Maszyna idealnie sprawdza się do oczyszczania torfowisk, a także może być wykorzystywana do utrzymywania pól uprawnych na terenach bagiennych.

 

Ciągnik Suocco S 500 znajdzie zastosowanie do mulczowania roślin i torfu, do tworzenia kanałów wodnych na torfowiskach do kultywacji gleby, sprawdzi się jako spychacz czy do zbierania urobku z pól do naczepy.

 

 

 

Marcin Cichocki

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE